Zaujímavosti

V strede rušnej ulice vznikla obrovská diera


videní: 3.3K

Hrôzostrašná jama ako zo zlého sci-fi filmu, sa objavila na ulici v Japonsku. Diera vznikla tento týždeň, približne o 5 ráno miestneho času, v centre mesta Fukuoka na južnom ostrove Kyushu v Japonsku. Ako zázrakom nebol nikto zranený, aj keď je pochopiteľné, že to spôsobilo narušenie plynového potrubia, vody, elektriny a ostatných inžinierskych sietí. Diera merala 30 metrov na dĺžku, 27 metrov na šírku a hlboká bola približne 15 metrov.

 

 

Svedok sa vyjadril, že počul silný a mohutný náraz, keď vyšiel von, videl už iba spomínanú dieru. Tak ako je možné, že takáto obrovská diera vznikla v strede ulice rušného mesta? Mestskí poslanci sa zhodli, že diera má niečo spoločné s práve prebiehajúcou výstavbou novej linky metra, ktorá spôsobila menšie diery už nedávno predtým. Jedná sa o pomerne typické prípady týchto dier, aj keď môžu vznikať úplne prirodzene, bez potrebného zásahu človeka.

Často sú spôsobené prírodnými procesmi erózie, kedy sa mierne rozpustené podložia pohybom vody prenikajúcej do dutiny podmývajú. Nakoniec, pôda nad dutinou sama o sebe nevydrží a následne sa zrúti. Videa a fotky obrovskej diery vo Fukuoke sa rýchlosťou svetla rozšírili po všetkých známych sociálnych sieťach, kde ich pridávali vystrašení ľudia.

Zdroj: iflscience
Titulná foto: youtube

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen