Zaujímavosti

Transsibírska magistrála oslavuje 100 rokov. Pozri si tie najzaujímavejšie fakty o tejto výnimočnej dráhe


videní: 6.6K

Transsibírska magistrála oslavuje 100 rokov. V dobe jej vzniku cesta trvala asi mesiac. Dnes táto trať naprieč Ruskom trvá približne týždeň.

0000021154

NAJDLHŠIA DRÁHA NA SVETE

Celá je dĺžka trate je 9289 km a prechádza cez osem časových pásiem, a preto je najdlhšou dráhou na svete.

Jej stavba bola zahájená za cára Nicholas II. a je tiež nazývanou „cárskou dráhou“. Zdroje tiež uvádzajú, že plány na postavenie magistrály predniesol už v roku 1891 cár Alexander III., ale oficiálne bola otvorená až v roku 1916.

Rozprestiera sa medzi Moskvou a Vladivostokom a na dvoch kilometroch prechádza 80 mestami a mestečkami, 16 veľkými riekami.

 

FAKTY O TRANSSIBÍRSKEJ ŽELEZNICI

  • Spája Moskvu a európsku časť Ruska s Ďalekým východom, Mongolskom, Čínou a Japonskom.
  • Stavba sa začala v roku 1891 a hlavná línia bola dokončená v roku 1916
  • Železnica dala veľký impulz sibírskemu poľnohospodárstvu, uľahčila vývoz do stredného Ruska a Európy.
  • Magistrála je jednou z najdôležitejších dopravných ciest v Rusku. Odhaduje sa, že asi 30% exportu krajiny sa koná práve tu. Používa ju veľa zahraničných turistov i ruských cestovateľov.
  • Jej rozdelená do niekoľkých tried: jedálenský vozeň, ekonomická trieda, luxus, prvá trieda a druhá trieda.

 

 

ZATÚŽIL SI PO DOBRODRUŽSTVE?

Ak áno, v súčasnosti sa odvezieš v prvej triede za asi 570 eur, v druhej za necelých 290 eur a v tretej e cena 125 eur.

Pravdaže, do budúcnosti sa počíta aj s predĺžením magistrály. Plány sú také, že jedného dňa sa bude vďaka nej možné dostať sa z Londýna až do Tokia.

 

PREJDI SI SPOLU S NAMI JEJ CELÚ TRAŤ ZACHYTENÚ V KRÁTKOM VIDEU

 

 

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen