Zaujímavosti

Technologická novinka, ktorá môže zachrániť množstvo životov: Bezpečnostný zámok na zbraň


videní: 9.0K

Odomknutie zbrane neoprávnenou osobou môže zruinovať viac ako jeden život. V skutočnosti, ako píše Trace, batoľatá, ktoré sa dostali ku strelnej zbrani, strieľali priemerne na jednu osobu za týždeň počas roka 2015. Často sa jednalo o zranenia rôzneho rozsahu ale aj samovraždy, kedy sa dieťa zastrelilo samo. To všetko preto, že majiteľ zbrane nedokázal zaistiť uloženie zbrane do bezpečného priestoru, ku ktorému nemajú prístup deti.

zbran1

Najdôležitejšia je bezpečnosť

Zore, rovnako ako mnoho iných nových produktov na trhu, si kladie za cieľ zmierniť takéto prípady ku ktorým dochádza.

Zore je startup z Jeruzalema, založený na vybudovaní rýchleho a inteligentného zámku pre zbraň. Prostredníctvom pripojenia k aplikácii v telefóne, Zore X umožňuje užívateľovi odomknúť zbraň na diaľku, rovnako ako sledovať pohyb zbrane či nedošlo k jej odcudzeniu.

 

Odomknutie aj pomocou mechanického PIN kódu

Avšak, v prípade núdze, mnohí z majiteľov nechcú byť obťažovaní vyberaním telefónu kvôli odomknutiu zbrane. To je dôvod, prečo súčasťou uzamykacieho systému Zore je aj vytáčací zámok PIN. Systém je veľmi podobný tomu, ktorý poznáme hlavne pri uzamykaní školských skriniek, ktorý dovoľuje užívateľovi rotáciu tam a späť. Používateľ je schopný odomknúť zbraň v priebehu niekoľkých sekúnd a to aj pri relatívne dlhom PIN kóde.

Zore dokonca hovorí, že s trochou praxe, by užívatelia mali byť schopní odomknúť svoju zbraň za chrbtom alebo aj v tme. Uzamknutie zbrane je možné len pomocou fyzického tlačidla na zámku. Aj vďaka vyššie spomenutému predpokladu o zlepšovaniach schopností odomykania, vytvorili Zore trénera, ako aplikáciu do mobilu, ktorá prekvapuje užívateľa napríklad aj testami, ako rýchlo zvládne svoju zbraň odomknúť.

Ochrana pomocou Bluetooth

Spoločnosť tiež predáva Zore Bridge, ktorý je vhodný napríklad pre domácnosť, pri monitorovaní zbrane na oveľa väčšiu diaľku. Používa pripojenie Bluetooth, rovnako ako samotná aplikácia, aby sledovala pohyb zbrane prípadne pokusu o zničenie tohto zabezpečovacieho systému v celom dome.

Ochrana pomocou Wi-Fi

Ako doplnok pre ešte väčšiu ochranu, si používatelia môžu zakúpiť Zore WatchDog, ktorá funguje na báze Wi-Fi. Majiteľ zbrane tak bude mať svoju zbraň pod kontrolou bez ohľadu na to, kde vo svete sa práve nachádza.

Celkom zaujímavý nápad, ako ochrániť zbraň pred odcudzením a hlavne ochrániť svojich najbližších. Produkt si môžeš detailne pozrieť na tejto adrese. Mimochodom, firma plánovala na tento projekt vyzbierať 100 000 dolárov. V čase písania článku dohromady vyzbierali niečo cez 560 000 dolárov. Jednoducho v očiach ľudí uspeli a v našich rovnako. Bezpečnosť je predsa prvoradá.

zbran3

zbran2

Zdroj: techcrunch, indiegogo, youtube
Foto: youtube

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen