Zaujímavosti

Bol vytvorený nový emotikón


videní: 3.0K

V dnešnej elektronickej dobe sa tala veľmi populárnou komunikácia cez SMS alebo cez rôzne chatovacie programy.

Ešte v časoch, keď sa prvé mobilné telefóny dostávali k verejnosti, lídri tohto priemyslu uvažovali o tom, či umožniť používanie textových správ. Zdalo sa im nemožné, aby niekto stlačil trikrát jeden gombík, keď chce napísať jedno písmenko (v tej dobe boli ešte telefóny iba tlačítkové). Veľmi sa však v tomto mýlili. Užívatelia si používanie textových správ veľmi obľúbili lebo tieto majú pri komunikácii niekoľko výhod.

V prvom rade odkladajú komunikáciu na vtedy, keď ma dotyčný čas. Dávajú možnosť dotyčnému porozmýšľať o odpovedi. Umožňujú tiež poslať adresu alebo telefónne číslo a iné údaje bez toho, aby si ich prijímateľ musel zapísať.

Najviac ich však ľudia využívajú na komunikáciu o bežných veciach. Často na komunikáciu o citových a emocionálnych záležitostiach. To si vynútilo vznik takzvaných emotikónov, ktoré odosielateľovi umožnili lepšie vyjadriť, ako danú informáciu myslí, či sa z nej teší, alebo naopak či je z nej smutný. Prijímateľovi zas umožnili presnejšie pochopiť emocionálny obsah správy.

Spočiatku sa používali iba základné smailiky, ktoré vyjadrovali úsmev 🙂 alebo naopak smútok 🙁 . Stále väčšie využívanie chatovacích programov si vynútilo vznik ďalších a ďalších emotikónov, ktoré presnejšie vyjadrovali emocionálny stav. Dosial však chýbal emotikón, ktorý by vyjadroval blízkosť, nehu, lásku a pokoj. Bol preto vytvorený emotikón objatia „8“ , ktorý je dobre využiteľný nie len pre zaľúbencov, ale aj pre všetkých si blízkych. Mama tak môže vyjadriť podporu svojmu dieťaťu, brat sestre a podobne.

 

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen