Zaujímavosti

Krajiny zobrazené na pixelovej mape podľa počtu obyvateľov


videní: 7.3K

Rekonštrukcia máp na základe rôznych premenných môže byť veľmi užitočným nástrojom pre pochopenie sveta v ktorom žijeme. Je pravdou, že v tomto prípade niektoré krajiny zmizli z mapy, ale mnoho z nich sa na základne počtu obyvateľov značne rozšírilo. Napríklad taká Kanada sa miesto pôvodnej obrovskej oblasti zmenila na úzku natiahnutú časť v Severnej Amerike, zatiaľ čo India zaberá omnoho väčšie územie ako pred tým.

Ďalším zaujímavým faktom je, že Severná Kórea má s 25,1 miliónmi ľudí väčšiu populáciu ako Austrália s 23,7 miliónmi. Dánsko takmer zmizlo z mapy a Rusko, ktoré na mapách zaberá značnú časť sveta je teraz oveľa menšie ako Čína.

Autorom tejto mapy je TeaDranks. Inšpirácia pochádza z tejto, už staršej mapy. No ako dodáva autor, mierka jeho mapy je dvakrát väčšia ako tá pôvodná.

Je dôležité si uvedomiť, že aj v dnešnej modernej dobe je problém vytvoriť úplne presnú mapu. Problém nastáva s projekciou, pretože nieje jednoduché projektovať mapu zo sférickej gule do plochej roviny. Robí sa to pomocou rôznych techník, z ktorých každá ma svoje výhody a nedostatky.

Spomínanú mapu vo vysokom rozlíšení nájdeš na tomto odkaze.

nkic8gh

Zdroj: iflscience.com
Foto: reddedit.com

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen