Zaujímavosti

Ako vyzerali celebrity kedysi a dnes? Pozri si týchto 7 ilustrácií!


videní: 3.3K

Koľkokrát sa ti pri pozeraní starých fotiek stalo, že si obdivoval, ako veľmi si sa za ten čas zmenil? Čas je neúprosný. A neobchádza ani celebrity a bohatých ľudí. Kolumbijský umelec Fulvio Obregon, ktorý vystupuje pod prezývkou Fulaleo, vytvoril rad digitálnych umeleckých ilustrácií zobrazujúcich osobnosti v súčasnosti so svojim „mladším ja“. Vzájomné porovnávanie v každej z ilustrácií je fascinujúce, presvedč sa sám:

 

Michael Jackson

Jackson

Kráľ popu sa hádam zmenil najviac. RIP.

 

Paul McCartney

McCartney

Súčasný Paul má na sebe tričko s tvárou svojho nešťastne zosnulého kolegu z legendárnej kapely Beatles – Johna Lennona. Vedľa neho pózuje jeho mladšia verzia s vlasmi v tvare mopu.

 

Steve Jobs

Jobs

Hej, pozeráme sa na mladšieho Steva alebo Ashtona Kutchera?

 

Bill Gates

Gates

Ako je na tom Jobsov hlavný konkurent? Bill Gates predtým a po tom, ako sa stal najbohatším mužom sveta

 

Mick Jagger

Jagger

Slávny Mick Jagger v mladšej verzii rebelsky pózuje bez trička vedľa svojej súčasnej verzie, ktorá má na sebe ironické tričko s David-om Bowie-m.

 

Al Pacino

Pacion

Baby-Pacino s tričkom odkazujúcim na film Scarface vedľa svojej súčasnej verzie. Čo povieš, vyzerá teraz ako skutočný Godfather?

 

Robert De Niro

De Niro

Fulaleo si vzal na paškál aj Roberta De Nira. Jeho mladšie ja má na tričku odkaz na jednu z jeho najnezabudnuteľnejčích línií v animovaných filmoch.

 

Avšak tu ani zďaleka nekončia možnosti a talent kolumbijského umelca. Na jeho stránke na Facebooku môžeš vidieť množstvo portrétov celebrít, ktoré vytvoril. Za spomenutie určite stojí jeho ilustrácia Martina Luthera Kinga a Malcolma X v modernom štýle – obaja majú na sebe dnešné tričká nesúce tváre Kanye-ho West-a a Jay-Z.

luther

 

Fulaleo v tejto ilustrácii pomerne nápadne použil symboliku. Nielen, že prívesky Martina Luthera Kinga a Malcolma X odrážajú ich rozdielnu náboženskú vieru, čísla na ich tričkách odkazujú na roky ich úmrtia: 1965 Malcolm X a 1968 Martin Luther King.

hendrix

V tomto portréte jedného z najlepších (ak nie najlepšieho) gitaristov sveta – Jimi-ho Hendrix-a stavil Fulaleo na množstvo vzorov a vrstiev v celom farebnom spektre, aby navodil psychedelický pocit – a musíme uznať, že sa mu to skutočne podarilo.

 

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov