Foto

Optické ilúzie, ktoré vám pomôžu vyzerať štíhlejšie v oblečení

optické ilúzie

videní: 2.1K

Optické ilúzie, ktoré vám pomôžu vyzerať štíhlejšie v oblečení: Viete si predstaviť, že by ste mohli vyzerať zázračne štíhlejšie len s niekoľkými úpravami vášho oblečenia? Aj keď sa zdá, že ide o nejaký druh čarodejníctva, optické ilúzie nie sú len štýlom výtvarného umenia, ale môžu slúžiť aj ako zábavný a praktický módny nástroj. So správnou technikou a trochou kreativity môžete vytvoriť harmonické proporcie vo svojom každodennom oblečení.

My vieme, že všetky telá sú svojím spôsobom krásne, ale ak hľadáte viac sebavedomia, tu je 12 optických ilúzií, ktoré vám ľahko zlepšia sebavedomie.

Optické ilúzie, ktoré vám pomôžu vyzerať štíhlejšie v oblečení

Na zoštíhlenie najväčších častí tela použite tmavšie farby

Ak chcete, aby niektorá časť vášho tela vyzerala menšia, tmavšie farby sú najlepšou voľbou. Funguje to však len vtedy, ak si k oblečeniu oblečiete aj svetlejšiu farbu.

Stane sa tak preto, lebo tvary v tmavších farbách sa zdajú byť menšie v porovnaní so svetlejšími. Ak chcete napríklad zoštíhliť hornú polovicu tela, oblečte si čierne tričko s bielymi nohavicami. Vďaka kontrastným farbám bude horná časť vášho tela vyzerať menšia ako spodná.

Vertikálne pruhy vytvárajú zoštíhľujúci efekt

Keď nosíte vertikálne pruhy, vaše telo automaticky vyzerá štíhlejšie. Je však dobré si uvedomiť, že čím viac zvislých pruhov v oblečení použijete, tým dlhšia bude vyzerať silueta. To znamená, že by ste si mali vyberať oblečenie s menšími pruhmi, ktoré majú medzi sebou menej priestoru.

Vodorovné pruhy zvýrazňujú určitú časť tela

Pravdepodobne ste už počuli, že by ste sa mali vždy vyhýbať horizontálnym pruhom v oblečení. Určite vás môžu zväčšiť, ale existuje „správny spôsob“ ich nosenia, ktorý sa ukazuje ako celkom lichotivý. Skúste nosiť pruhy cez plochy ako spôsob, ako vytvoriť rovnováhu so zvyškom tela.

Ak napríklad chcete, aby vaše poprsie vyzeralo väčšie, práve tam by mali byť pruhy! Ak ste žena s krivkami, horizontálne pruhy sú tiež skvelé na zdôraznenie vašich tvarov.

Kombinácia žiarivých farieb na vytvorenie ilúzie úplne iného tvaru tela

Color blocking je trend, ktorý je známy od 60. rokov minulého storočia a je odvážnym spôsobom vytvárania módnych optických ilúzií. Spočíva v nosení žiarivých a kontrastných farieb, strategicky umiestnených prostredníctvom línií a geometrických vzorov, ktoré menia vzhľad vašej siluety. Ak chcete zmeniť tvar svojej postavy, vyberte si šaty s tmavými výrezmi, geometrickými tvarmi a protikladnými farbami.

1 2 3 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov