Zaujímavosti

Ako sa vlastne dá vyrátať skutočný vek psa?

vek psa

videní: 1.1K

Zamysleli ste sa už niekedy koľko má rokov váš psík v prepočte na ľudské roky? Väčšina ľudí si myslí, že jeden rok psov sa rovná siedmim ľudským rokom. Ukázalo sa, že matematika nie je taká jednoduchá, napísal WebMD. Dnes ti tak ukážeme, aký je skutočný vek psa.

 

 

Psy dozrievajú rýchlejšie ako deti v prvých rokoch. Prvý rok života psa je teda približne 15 ľudských rokov, a nie sedem.

Veľkú úlohu zohrávajú aj veľkosť a plemeno. Menšie psy majú tendenciu žiť dlhšie ako väčšie psy, ale v prvých rokoch života môžu dozrieť rýchlejšie. Veľký pes môže dospieť pomalšie v prvom roku, ale za staršieho sa považuje už vo veku 5 rokov. Malé plemená nestarnú až do veku okolo 10 rokov. Stredné plemená sú niekde v strede na oboch výpočtoch.

 

 

Ako odhadnúť vek psa, keď neviete koľko má rokov?

Ak ste si zobrali šteniatko alebo psa, ale nepoznáte jej históriu, možno neviete, aká je starý. Aj keď nepoznáte dátum narodenia, stále môžete odhadnúť jeho vek.

Zuby sú tým, ktoré by nám mali dať hrubú predstavu o jeho veku. Pokyny, ktoré popíšeme nižšie, sa možno budú líšiť pri jednotlivých psoch. Závisia tiež o druhu zubnej starostlivosti (ak vôbec existuje), ktorú mal predtým, ako ste ho dostali.

1 2 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen