TOP 10

Leonardo da Vinci: Tajomstvá jeho obrazov

Leonardo da Vinci

videní: 6.1K

Leonardo da Vinci – toto meno ti zrejme predstavovať nemusíme. Tento taliansky renesančný architekt, hudobník, vynálezca, sochár a maliar sa preslávil predovšetkým svojimi majstrovskými dielami – Posledná večera a Mona Lisa. Je známy aj ako vynálezca a predvídal množstvo moderných technológií. V jeho maľbách je však skrytých zopár tajomstiev, o ktorých si možno ešte ani nepočul.

Leonardo da Vinci a tajomstvá jeho obrazov

Salvator Mundi

Ak sa pozrieš na maľbu, všimneš si, že Ježišova ruka za guľou je zvláštna. Leonardo, ktorý dôkladne študoval zákony optiky, by mal vedieť, že pozadie za guľou nemôže vyzerať tak, ako ho nakreslil. Pozadie by bolo zväčšené a zdalo by sa neostré.

Prekvapujúca skutočnosť Poslednej večere

Koluje legenda, že Leonardo maľoval postavu Ježiša a Judáša podľa rovnakého a toho istého človeka, ktorý mu pózoval v rozmedzí zopár rokov. Podľa tejto legendy našiel Leonardo svojho Ježiša v cirkevnom zbore, kde slúžil ako spevák. Neskôr, keď bol obraz takmer hotový, nemohol nájsť nikoho vhodného, podľa koho by nakreslil samotného Judáša. Keď sa vracal domov, v priekope našiel spať opitého muža. Keď Leonardo dokončoval obraz Judáša, muž sa mu priznal, že rozpoznal obraz a že pred 3 rokmi mu pózoval ako Ježiš.

1 2 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore
});

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov