Zaujímavosti

Ako ceruzka spôsobí, že budeš šťastný?

ceruzka

videní: 511

Psychológovia naznačujú, že môžeš byť šťastnejší, keď sa budeš viac usmievať. Vedci tvrdia, že aj napriek mnohým stresujúcim faktorom môže tvoju náladu napraviť obyčajná ceruzka. Buďme teda tvorcami svojho vlastného šťastia a nedovoľme, aby sa niekam stratilo. Ako na to?

Naše emócie môžu formovať jednoduché kroky a cielené správanie

 

Téma šťastia bola študovaná už mnoho desaťročí a niektorí vedci prišli so zaujímavou myšlienkou. Jednoduché akcie vášho tela môžu mať vplyv na vaše emócie. Ako skvelý príklad existujú dôkazy, že ženy s menšou sebadôverou vo vedúcej funkcii sa môžu cítiť sebaistejšie, keď pred sebou vidia fotografiu silnej ženskej osobnosti napríklad z oblasti politiky.

Rovnaký mechanizmus sa deje s úsmevom: „ Šťastie má tendenciu vyvolávať úsmev a úsmev má tendenciu vyvolávať pocit šťastia.“ Niektorí študenti boli požiadaní, aby ohodnotili, aká vtipná bola karikatúra. A urobil sa prekvapivý záver. Tí, ktorí držali v ústach ceruzku, považovali karikatúru za zábavnejšiu.

Prečo má ceruzka v ústach efekt šťastia?

 

Replikácie štúdie so študentmi a karikatúrami preukázali, že je táto teória pravdivá. Táto jednoduchá akcia bola veľmi efektívna. Takže keď si ceruzku vložíš do úst vodorovne, pery automaticky vytvoria tvar úsmevu. A tvoje telo to spozná.

Jednoducho povedané, tvoj mozog neustále sleduje všetky veci, ktoré sa v tvojom tele dejú. Potom ich začne analyzovať, aby posúdil, ako sa cítiš. Takže v podstate oklameš mozog šťastným výrazom v tvári.

 
1 2 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen