Zaujímavosti

Z čoho sa skladá prach a odkiaľ sa dostane až k tebe domov?


videní: 4.5K

Prach sú pevné častice rozptýlené v ovzduší alebo usadené na stenách a iných plochách predmetov. Častice prachu sa môžu skladať z drobných čiastočiek rôzneho druhu v závislosti od prostredia, v ktorom sa práve nachádzajú.

Prach sa vyskytuje všade okolo nás, jeho skladba však záleží od viacerých okolností. Väčšinou prach tvoria zvyšky odumretej kože, telá a výkaly roztočov. V závislosti od stavu a skladby prostredia sa v časticiach prachu môžu nachádzať telá mŕtveho hmyzu, zvieracia srsť, perie, vlasy, chlpy, pavučiny, časti textilu, kovový prášok spôsobený trením pohyblivých častí strojov a iné bližšie nešpecifikovateľné súčasti.

Za prach sa považujú častice alebo zoskupenia častíc menších ako 500 mikrometrov. Najväčšiu hrozbu však tvoria častice v rozmedzí 0,1 – 2 mikrometre, ktoré prenikajú hlboko do pľúc, lymfatických uzlín, otvorených rán, súčiastiek jemnej elektroniky a iných miest. Skúmaním výskytu prachu bolo zistené, že so zvýšeným výskytom prachových častíc rastie aj výskyt mikroorganizmov.

1 2 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov