TOP 10

10 šokujúcich lekárskych experimentov, ktoré boli vykonané na ľuďoch


videní: 1.9K

Dejiny skrývajú veľa faktov týkajúcich sa hrôzostrašných a tajných experimentov na ľuďoch, ktoré sa konali „v mene“ medicíny. O niektorých z nich sa verejnosť predsa len dozvedela.

Svet je plný zvláštnych experimentov. Ľudia sa odjakživa snažili množstvo vecí skúmať priamo na ľuďoch. Niektoré s odstupom času odcudzujeme a niektoré nie. Pozri sa spoločne s nami na týchto 10 šokujúcich lekárskych experimentov, ktoré boli vykonané na ľuďoch.

10. Spôsoby, ako „vliezť“ človeku do hlavy

V 50. – 60. rokoch začala CIA výskumný program pod názvom Projekt MKULTURA. Išlo o pokusy o ovplyvnenie mozgu rôznymi druhmi narkotík a psychotropných látok za účelom nájdenia spôsobu manipulovania s vedomím. Príslušníkom CIA, vojakom, lekárom, prostitútkam a ďalším ľuďom dávali prípravky a skúmali ich reakciu. Títo ľudia ale nevedeli, že sú pokusnými králikmi. Boli tiež zriadené nevestince, kde sa konali skúšky, a výsledky boli natáčané skrytými kamerami pre nasledujúci rozbor. V roku 1973 rozkázal šéf CIA, aby boli zničené všetky dokumenty súvisiace s týmto projektom, preto sa dnes nedajú nájsť bližšie dôkazy týchto hrôzostrašných experimentov.

9. Chirurgické liečenie pomätenosti

V roku 1907 bol doktor Henry Cotton menovaný primárom psychiatrickej nemocnice v meste Trenton a začal overovať svoju teóriz, ktorá spočívala v tom, že hlavná príčina šialenstva tkvie v lokálnej infekcii. Lekár urobil tisíce chirurgických zákrokov bez súhlasu pacientov. Boli to krvavé a neľútostné operácie. Ľuďom vytrhávali zuby, mandle a odstraňovali vnútorné orgány, ktoré boli podľa lekárovej mienky zdrojom problému. Najviac prekvapuje skutočnosť, že doktor natoľko veril svojej teórii, že ju preveroval aj na sebe a svojej rodine.

1 2 3 4 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen