TOP 10

Vajcia: 10 najznámejších mýtov pokorených!

vajcia

videní: 1.3K

Existuje mnoho spôsobov, ako je možné pripraviť vajcia. Môžeš si spraviť napríklad vajce na tvrdo, praženicu či omeletu. Existuje tiež mnoho mýtov o vajciach, ktorým ľudia bezhlavo veria bez toho, aby vedeli, aká je pravda. Dnes si takéto mýty vyvrátime a ty sa už nikdy nebudeš musieť obávať vysokého cholesterolu.

10. Vajcia zvyšujú cholesterol

Všeobecne sa odporúča ľuďom s vysokým cholesterolom vylúčiť určité výrobky, ktoré by mohli cholesterol naďalej zvyšovať. Vajíčka boli dlho na zozname zakázaných potravín. Áno, žĺtky obsahujú viac tukov a cholesterolu ako bielky. Ale nie všetky tuky sú zlé a takzvaný dobrý cholesterol nie vždy zvyšuje hladinu zlého cholesterolu v krvi.

Samozrejme, nie je dobré zjesť denne tri vajcia, ale jedno ti neublíži. Tí, ktorí trpia cukrovkou a kardiovaskulárnymi ochoreniami, by mali byť opatrnejší a jesť nie viac ako 3 vajíčka týždenne.

9. Nemal by si jesť žĺtky, ak chceš schudnúť

Niektorí ľudia nejedávajú žĺtky, pretože sa boja tuku. V skutočnosti žĺtky obsahujú proteíny a ďalšie užitočné látky, ako je vitamín D, ktoré prispievajú k absorpcii vápnika. Obsahujú tiež cholín, ktorý zaisťuje dobrú funkciu pečene.

Tieto látky, rovnako ako luteín, ktorý je užitočný pre naše oči, chýba vo vaječných bielkach. American Heart Association tvrdí, že jedno vajce denne môže byť ľahko súčasťou zdravej výživy. Experimenty dokazujú, že jedenie jedného vajíčka na raňajky (namiesto pečiva) znižuje množstvo jedla, ktoré skonzumuješ počas dňa, a tým aj počet kalórií, ktoré prijímaš.

1 2 3 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen