TOP 10

10 najzvláštnejších vecí, ktoré sa pasažieri snažili prepašovať na palubu lietadla

pasažieri

videní: 3.0K

Ľudia sú nepoučiteľní. Dnes si ukážeme 10 najzvláštnejších vecí, ktoré sa pasažieri snažili prepašovať na palubu lietadla.

S odhadovanými 22,2 miliónmi domácich a globálnych letov v roku 2021 a priemerne 2 miliónmi ľudí, ktorí lietajú každý deň, je iba prirodzené, že TSA zaviedla prísne smernice. Tieto smernice určujú, čo je možné vziať so sebou na palubu lietadla, prípadne umiestniť do batožiny v podpalubí. Všetko kvôli bezpečiu cestujúcich. Okrem bezpečnosti cestujúcich a posádky sú zavedené aj poľnohospodárske smernice, ktoré zabraňujú preprave zvierat, škodcov alebo potravinových produktov do druhých krajín, aby sa tak zabránilo prenášaniu rôznych chorôb a poškodzovaniu ekosystémov. Bohužiaľ, v akomkoľvek prostredí s pravidlami alebo usmerneniami sa prirodzene nájde hŕstka tých, ktorí tieto pravidlá porušujú. Dnes ti ukážeme 10 najzvláštnejších vecí, ktoré pasažieri plánovali prepašovať na palubu lietadla.

10. Aligátor albín

Aligátor albín je veľmi zriedkavý druh a na svete ich žije menej ako 200. Nedostatok pigmentácie ich vo voľnej prírode výrazne znevýhodňuje, pretože sa nedokážu dostatočne maskovať. Ich vzácnosť z nich robí aj cieľ pre pašerákov zvierat, keďže sa takýto aligátor dá predať až za 2 milióny eur.

25. septembra 2022 sa 42 ročný Američan cestujúci z Nemecka do Singapuru rozhodol previezť jedno takéto vzácne zviera. Colníci boli dosť prekvapení, keď sa v jeho kufri počas bezpečnostnej kontroly objavil aligátor. Aligátor bol celý zabalený do fólie a lepiacej pásky. Našťastie to zviera prežilo a bolo prevezené do rezervácie pre plazy. V tejto veci aktuálne prebieha súdne a trestné stíhanie

1 2 3 4 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen