TOP 10

TOP10: Čo sa stane, ak pravidelne vynecháš raňajky?

raňajky

videní: 656

Raňajky sa bežne označujú ako „najdôležitejšie jedlo dňa“. To však vyvoláva otázku, či je toto tvrdenie pravda alebo iba mýtus. Približne 25% Američanov vynecháva toto jedlo každý deň a stalo sa to dokonca akýmsi trendom. Aké sú reálne výhody a nevýhody pravidelných raňajok?

1. Môžeš pribrať

Napriek zdaniu, že vynechanie raňajok každý deň môže viesť k chudnutiu, nie je to úplne pravda. Niektoré výskumy preukázali, že pravidelný ranný hlad môže súvisieť s obezitou, a to nielen u detí a mladšej populácie, ale aj u starších ľudí.

Stáva sa to preto, pretože pri vynechaní raňajok môžu ľudia neskôr počas dňa doháňať tieto kalórie. Jedenie pred spaním vedie k priberaniu. Jedna štúdia však tiež ukázala, že vynechanie raňajok môže spôsobiť zvýšenie hmotnosti, aj keď sa po zvyšok dňa neprejedáš, pretože dôjde k narušeniu pravidelných rituálov tela.

2. Zhoršuje sa ti nálada

Vynechanie raňajok je spojené s poruchami nálady u dospelých. Ľudia, ktorí ráno nejedia, mávajú častejšie depresie. Vynechanie prvého jedla dňa 4 alebo 5-krát týždenne tiež môže viesť k zvýšenému riziku vzniku cukrovky 2. typu o 55%. Môže to byť tiež spojené s nízkou hladinou cukru v krvi.

Keď hladina glukózy v krvi klesá, vedie to k rýchlym zmenám nálady, ako je napríklad všeobecná náladovosť a podráždenosť. Preto by nemala byť nižšia ako 70 miligramov na deciliter (mg / dL).

1 2 3 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen