Tipy a triky

Tieto veci robíme aj napriek tomu, že nám spôsobujú viac škody ako úžitku

veci

videní: 569

V dnešnom článku sa pozrieme na zopár vecí, ktoré robíme aj napriek tomu, že nám spôsobujú viac škody ako úžitku.

Naše telá sú úžasné stroje, na ktorý sa každý deň spoliehame. Niekedy však nevedomky robíme veci, ktoré negatívne ovplyvňujú naše zdravie a pohodu. Poďme sa teda spoločne pozrieť na zopár vecí, ktoré podvedome robíme a spôsobujú nám viac negatív ako pozitív.

6. Spanie na pravom boku

Mnohí z nás radi spia na boku. Naše strany však nie sú rovnocenné, ako by sme si mohli myslieť. Spánok na pravom boku sabotuje fungovanie tráviaceho systému, najmä u tých, ktorí bojujú s pálením záhy.

Náš žalúdok sa nachádza na ľavej strane tela a tak teda spánok na ľavej strane uľahčuje prepájanie svalov medzi žalúdkom a pažerákom, prípadne s črevami, čo pomáha kontrolovať proces refluxu kyseliny. To je v rozpore so spaním na pravej strane, ktoré ich uvoľňuje.

5. Utieranie popolu z auta po požiari

Utieranie alebo oplachovanie popola z auta po požiari, ktorý sa nachádzal v blízkosti môže uvoľňovať škodlivé chemikálie a viesť k poškodeniu laku. Riešením je oprášiť popol pomocou prachovky s dlhou rúčkou. Je nutná opatrnosť. Týmto spôsob sa odstráni väčšina popola z tvojho vozidla bez narušenia citlivého laku automobilu.

1 2 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen