TOP 10

Najnebezpečnejšie cesty na svete. Odvážil by si sa cez ne prejsť?

cesty

videní: 1.9K

V nasledujúcom článku ti predstavíme najnebezpečnejšie cesty na svete. Na týchto cestách dochádza k veľkému množstvu dopravných nehôd, majú vysokú úmrtnosť a sú extrémne nebezpečné.

Ľudia, ktorí žijú v týchto oblastiach, jednoducho nemajú na výber a tieto komunikácie musia využívať. Tí, ktorí tadiaľ prechádzajú bez nehody, sa považujú za šťastlivcov. Každoročne pri dopravných nehodách zomrie približne 1,3 milióna ľudí. Svetová zdravotnícka organizácia vyhlásila obdobie rokov 2011-2021 ako desaťročie opatrení na zvýšenie bezpečnosti cestnej premávky. Aj keď mnohým z týchto úmrtí sa dalo zabrániť lepšou pozornosťou pri šoférovaní, na druhú stranu, nachádzajú sa tu cesty, ktoré testujú zručnosti a odvahu každého šoféra. Či už sú to serpentíny, horské stúpania a klesania alebo cesty, ktoré pretínajú vojnové zóny.

10. Sichuan – Tibet Highway, Čína

Táto diaľnica sa nachádza vo vysokej nadmorskej výške medzi mestom Čcheng-tu a Tibetom. Na tejto ceste dochádza k častým zosuvom pôdy a kamenným lavínam, čo je samozrejme súčasťou problému. Na tejto ceste je na každých 100 000 vodičov zaznamenaných až 7 500 úmrtí, čo vyvoláva obrovský strach a rešpekt. Vzhľadom k padajúcim kameňom, lavínam a škaredému počasiu, sú vodiči naozaj veľmi opatrní.

09. The Stelvio Pass, Taliansko

Priesmyk Stelvio sa nachádza v Taliansku, vo výške 2757 m. n. m. Je to zároveň najvyššie položený horský priesmyk vo východných Alpách a druhý najvyšší v Alpách. Niektoré cesty vyzerajú nebezpečnejšie, než v skutočnosti. Cesta stúpa takmer dva kilometre a len s nízkou betónovou bariérou, ktorá ťa oddeľuje od strmej horskej rokliny. Najlepšie sa je nepozerať dole. Privysoká rýchlosť v jednej zo 60-tich 180 stupňových zákrut by mohla znamenať obrovskú pohromu.

08. Los Caracoles Pass, Čile

Táto cesta prechádza horskými Andami medzi Čile a Argentínou. Pri cestách je mnoho strmých svahov a ostrých zákrut bez akýchkoľvek bezpečnostných bariér. Navyše je cesta takmer po celý rok pokrytá snehom. Práve sneh zapríčiňuje to, že počas cesty musíš byť veľmi trpezlivý a zároveň musíš preukázať vodičské zručnosti v krízových situáciách. Táto cesta je však udržiavaná v prevádzkyschopnom stave, čo výrazne znižuje počet nehôd. Po tejto ceste jazdia denne aj nákladné automobily a dvojposchodové turistické autobusy.

07. Skippers Canyon Road, Nový Zéland

Cesta prechádza cez kaňon, ktorý sa nachádza na Novom Zélande. Je neuveriteľne desivá, pretože je veľmi úzka uprostred strmej skalnej steny. V skutočnosti, ak chceš po tejto kľukatej ceste jazdiť, potrebuješ na to povolenie. Ak sa ti aj podarí povolenie získať, musíš byť pripravený na veľmi klzkú cestu. Zároveň potrebuješ aj veľa šťastia pri stretnutí s protiidúcimi vozidlami.

06. The Zoji Pass, India

Zoji La je vysokohorský priesmyk v Indii, ktorý sa nachádza na indickej národnej diaľnici 1D medzi Šrínagarom a mestom Leh. Priesmyk poskytuje dôležité prepojenie medzi Ladakhom a Kašmírom. Priesmyk leží vo výške približne 3528 metrov a je druhým najvyššie položeným priesmykom po Fotu La. Ten je v zimnom období často uzatvorený. Aj napriek tomu, je priesmyk doslovným záchranným lanom, ktoré drží ľudí z Ladakhu v kontakte so zvyškom sveta.

1 2 »

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen