TOP 10

Neskutočné fakty o týchto známych miestach, ktoré sú však pravdivé

fakty

videní: 1.5K

5. Pyramída El Castillo vydáva zvuky pri potlesku ľudí

Keď navštíviš Chichén Itzá v Mexiku, môžeš sa postaviť na spodok schodov pyramídy El Castillo a tlieskať rukami, aby si objavil kráslne cvrlikanie. Je to zvuk vtáka Quetzal, ktorý sa ozýva celým týmto miestom. Nie je jasné, či architekti pyramídy stavali celú stavbu s týmto úmyslom, ale aj napriek tomu je to neuveriteľná podívaná.

4. Kvôli silným zemetraseniam v Machu Picchu sa zmenil spôsob výstavby

Z dôvodu poškodenia štruktúry mesta sa predpokladá, že kým bolo Machu Picchu vo výstavbe, túto oblasť zasiahlo niekoľko zemetrasení. Preto môžeme vidieť zmenu technológie výstavby – od vytesaných prepletených skál k naskladaným skalám, ako sú tie na obrázku.

3. Na Islande ľudia pečú chlieb v sopečnej pôde

Niektorí ľudia majú také šťastie, že môžu používať rúru, ktorú im darovala matka príroda. Táto neuveriteľná tradícia je súčasťou života Islanďanov po celé generácie. Ak chceš pripraviť chlieb, musíš najprv vykopať dieru v zemi a keď sa diera naplní vriacou vodou, je čas zakopať hrniec. O pár minút neskôr bude bochník chutného tradičného chleba pripravený na konzumáciu.

2. Záhada zakriveného lesa

Tento les sa nachádza v Poľsku a tvoria ho obyčajné borovice, ale aj niektoré stromy, ktoré majú výrazný tvar písmena J. Nikto v skutočnosti nevie, ako tieto stromy dostali svoj tvar, ale existuje niekoľko teórií, ktoré sa snažia vysvetliť túto anomáliu.

Niektorí ľudia veria, že stromy boli „pochované“ hustým snehom, keď rástli, čo spôsobilo ohýbanie kmeňa. Táto teória je však pravdepodobne nepravdivá, pretože oblasť obklopujú borovice, ktoré majú normálny tvar. Preto si iní ľudia myslia, že ich zmanipulovali ľudia, aby si ich pripravili na výrobu budúcich dekorácii či nábytku.

Nakoniec, dôvod, prečo sú tieto stromy takto ohnuté, nie je dôležitý, pretože práve vďaka nim môžeme túto oblasť navštíviť a užiť si tak krásnu prechádzku s mimozemským, ale krásnym výhľadom.

1. Tutanchamónova brada bola odlomená a nekvalitne prilepená

Nie je to tak dávno, čo Tutanchamónovu masku poškodili zamestnanci múzea. Nie je jasné, čo sa presne stalo, ale brada z masky bola úplne odlomená. V snahe opraviť ju, niekto prilepil túto bradu späť, ale pri pokuse o odstránenie prebytočného lepidla došlo k ďalšiemu poškodeniu. Nafotografii je dokonca vidieť spomínané poškodenie.

Cennému predmetu nakoniec profesionáli dokonale prinavrátili zašlú slávu a škody, ktoré utrpel, si už ani nevšimneš.

 

Zdroj: Brightsidetopdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen