Zaujímavosti

Otestuj sa: Optické hádanky, ktoré dokáže vyriešiť naozaj len veľmi bystré oko!

Otestuj sa: Optické hádanky, ktoré dokáže vyriešiť naozaj len veľmi bystré oko!

videní: 884

V dnešnom príspevku sa pozrieme na to, aký dobrý je tvoj zrak a logické myslenie. Dokážeš správne vyriešiť tieto optické hádanky?

Zaujímavosť na úvod: vedel si, že niektorí piráti verili, že náušnice majú pozitívny vplyv na ich zrak? Ako by však obstáli, ak by narazili na takéto optické hádanky? A práve túto teóriu môžeš otestovať v praxi, ak máš možnosť nasadiť si náušnicu. 🙂

 

1. Do ktorej kľúčovej dierky patrí tento kľúč?

opticke_hadanky_10

2. Ktorý tieň patrí Santa Clausovi?

opticke_hadanky_9

3. Čo sa nachádza na obrázku?

opticke_hadanky_8

4. Aký útvar sa ukrýva pod otáznikom?

opticke_hadanky_7

5. Čo na obrázok nepatrí?

opticke_hadanky_6

SPRÁVNE RIEŠENIA

 

 

1. Do ktorej kľúčovej dierky patrí tento kľúč?

opticke_hadanky_5

Ak si odpovedal dierka číslo tri, tak si mal pravdu. Číslo 2 a 4 majú dolnú časť zatočenú opačne a číslo 1 nemá malý výbežok na spodnej strane kľúča a naopak výbežok navrchu je orientovaný do nesprávnej strany.

2. Ktorý tieň patrí Santa Clausovi?

opticke_hadanky_4

Znova pomerne podobná optická hádanka. Ak si znova postupoval vylučovacou metódou, tak si musel dospieť k záveru, že správna odpoveď sa ukrýva pod písmenkom C.

3. Čo sa nachádza na obrázku?

opticke_hadanky_8

opticke_hadanky_3

Ak ti tvoj zrak slúži perfektne, určite si v obrázku rozpoznal obrysy čivavy. No vedel si, že ide o takúto kresbu a nie o fotografiu? 🙂

4. Aký útvar sa ukrýva pod otáznikom?

opticke_hadanky_2

Pozornému oku určite neušlo, že v prvých štyroch štvorcoch sú ukryté čísla, a teda aj piaty musí zákonite ukrývať číslovku. Správna odpoveď je teda E.

5. Čo na obrázok nepatrí?

opticke_hadanky_1

No a v poslednej úlohe si si mohol naozaj preveriť zrak. Ako dlho ti trvalo, kým si na obrázku objavil basketbalovú loptu?

Zdroj: BrightSide | topdesat
Zdroje fotografií: Depositphotos.com | Depositphotos.com | Depositphotos.com | Depositphotos.com

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen