Zaujímavosti

TOP10: Masáž – ktorá je pre teba najvhodnejšia?

masáž

videní: 498

Prvá masáž, ktorá sa kedy uskutočnil, bola v Číne pred viac ako 4 000 rokmi . Odvtedy bolo vytvorených veľa druhov masáží a vedieť, ktorá z nich je pre teba najlepšia, môže byť zložité. Kľúčom k tomu, aby si z masážnej terapie získal čo najväčší úžitok, je vybrať správny typ podľa tvojich osobných potrieb. My ti dnes niekoľko základných predstavíme, aby si si mohol v budúcnosti jednoduchšie zvoliť ten pravý.

1. Aromaterapeutická

Ide o masáž s éterickými olejmi, ako sú levanduľa a eukalyptus. Môžu byť aplikované priamo na kožu alebo môžu byť rozptýlené v miestnosti počas relácie. Tento druh je skvelý pre ľudí, ktorí majú úzkosť, depresiu, nespavosť, nevoľnosť a bolesť.

2. Masáž lávovými kameňmi

Pri tejto masáži sa na konkrétne časti tela kladú hladké, ploché a teplé kamene. Kamene sú vyrobené zo sopečnej horniny, ktorá udržuje teplo a sú zahrievané na  130 až 145 stupňov. Ak máš svalové napätie a bolesť, nespavosť alebo stres , môže ti tento typ masáže pomôcť. Podľa štúdie sa zistilo, že pri miernom tlaku, je prospešný najmä pre osoby s reumatoidnou artritídou  .

3. Bodová

Účelom tejto masáže je zvládnuť „svalové uzly“ – najmä pri bolesti chrbta alebo krku. Terapeut by sa zacieľoval a vyvíjal tlak na určité body v tele, aby znížil bolesti svalov.

4. Thajská

12 Types of Massage and Which One Will Be Right for You

Thajská masáž vyžaduje, aby sa osoba aktívne zúčastňovala na masáži, pretože ide o jogínsky strečing. Pretože masáž obsahuje veľa strečingu, je obzvlášť dobrá pre ľudí, ktorí sú aktívni v športe a pre tých, ktorí potrebujú strečing . Môže pomôcť znížiť stres , zvýšiť energiu , zmierniť bolesti hlavy a zlepšiť cirkuláciu a rozsah pohybu.

5. Prenatálna masáž

Prenatálna masáž sa môže uskutočniť kedykoľvek počas tehotenstva. Masírovanie počas tehotenstva môže pomôcť regulovať hormóny, zmierniť opuchy a bolesti a zmierniť stres a úzkosť.

6. Párová

Je to  typ masáže, ktorý môžete robiť so svojím partnerom, priateľom alebo členom rodiny v tej istej miestnosti. V podstate to môže byť ľubovoľná masáž a môže dokonca zahŕňať aj využitie sauny alebo telových peelingov a pedikúru. Ide o to, že budete spolu so svojím partnerom a užijete si spolu relaxačný čas ako spôsob spojenia. Preto je tento typ ideálny pre ľudí, ktorí hľadajú  spoločné aktivity a zlepšujú svoj vzťah.

7. Vodná

Je známa tiež ako „watsu“, podporuje relaxáciu jemnými pohybmi osoby po vode v elegantných vlnách. Pomáha znižovať svalové napätie a zvyšuje rozsah pohybu. Masáž by bola prospešná pre ľudí, ktorí trpia bolesťou alebo stuhnutosťou svalov.

8. Švédska

12 Types of Massage and Which One Will Be Right for You

9. Hĺbková masáž tkanív

Ide o tlak pomocou pomalých hlbokých ťahov, ktoré smerujú do vnútornej vrstvy svalov. Pomáha sa tým liečiť bolesť svalov a znižuje sa ich stuhnutosť. Je najvhodnejšia pre ľudí, ktorí sa zaoberajú náročnými fyzickými aktivitami alebo pre tých, ktorí majú  zranenie alebo chronickú bolesť.

10. Ashiatsu

Ashiatsu je ako hĺbková masáž tkanív, ale skôr pomocou chodidiel. Terapeut bude chodiť po chrbte osoby naboso, zatiaľ čo sa drží na podporných zábradliach.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen