Zaujímavosti

Najnebezpečnejšie atrakcie na svete: Z týchto sa ti zatočí hlava!

najnebezpečnejšie atrakcie

videní: 1.1K

Ak obľubuješ zábavné parky a adrenalínové atrakcie, tak si na správnom mieste. Prinášame ti najnebezpečnejšie atrakcie na svete.

Tieto najnebezpečnejšie atrakcie ti dajú poriadne zabrať! Z niektorých sa ti určite zatočí hlava. Ich návštevu by si si mal vopred poriadne premyslieť. V strede atrakcie totiž nedokážeš vystúpiť. Na niektoré z nich by sme sa neodvážili ani my.

Ľudský katapult, Veľká Británia

Táto atrakcia vyhadzuje ľudí do vzdialenosti až 22 metrov. Je to najväčší ľudský katapult na svete. Nachádza sa v Middlemoor Water Park v Anglicku a milovníkov lietania neodrádza ani vysoká cena vstupenky – približne 50 eur. Návštevníkov rovnako neodrádzajú ani odreniny alebo zlomeniny končatín, ktoré pri pádoch a odrazeniach môže spôsobiť katapult. Jeden mladý muž dokonca utrpel veľmi ťažké zranenia a na ich následky zomrel.

Alpská bobová dráha

Takáto atrakcia sa nachádza v mnohých krajinách a výnimkou nie je ani Slovensko. Oveľa nebezpečnejšia je však v Alpách alebo v americkom Colorade, kde sú skutočne vertikálne svahy a ostré zákruty, na ktorých došlo k mnohým zraneniam. V Číne museli dokonca na jednej strane pripevniť sieť, pretože hrozilo nebezpečenstvo pádu priamo do hlbokej doliny.

Sky Coaster, Florida

Najvyššia takáto atrakcia s najdlhšou dráhou sa nachádza na Floride a pozitívne na nej je, že ju nemusíš absolvovať sám. Je určená pre dvoch alebo troch ľudí, ktorí sú vyvezení na vysokú vežu, odkiaľ sú spustení veľkou rýchlosťou späť dolu. Návštevník si tak užije pocit voľného pádu a zároveň si trocha zalieta.

 

Katapult, Petrohrad

Ide o iný typ katapult, ako ten z Anglicka. Na prvý pohľad vyzerá trocha bezpečnejšie. Medzi dvoma stožiarmi sú pripevnené sedadlá na lanách, ktoré sú následne vystrelené do výšky až 40 metrov.

Horská dráha, New Jersey

Je to najvyššia horská dráha na svete, ktorá dosahuje výšku až 139 metrov. Z tejto výšky sa pri veľkej rýchlosti valí naspäť dolu. Pre túto atrakciu sú aj zvláštne odporúčania: základ je prázdny žalúdok a taktiež by sa tejto dráhe mali vyhnúť ľudia, ktorí majú slabšie srdce.

X-Scream, Las Vegas

Kedysi to bola len vyhliadková veža a hotel, neskôr tu pribudli atrakcie, z ktorých je najšialenejšia práve X-Scream. Je to „vlak“, ktorý sa pohybuje smerom nahor, nadol, dopredu a dozadu. Najlepšie je, že sa zastaví naozaj až na konci dráhy. Hrôzostrašný efekt vytvára aj to, že popri trati nemá žiadne zábrany.

Drop Tower: Scream Zone

Takzvaný „Voľný pád“ nájdete v mnohých zábavných parkoch sveta, desať najvyšších sa však nachádza práve vo Virgínii v zábavnom parku Kings Dominion. Návštevníci sú vyvezení do výšky 92 metrov. Následne sa konštrukcia uvoľní a nasleduje voľný pád. 

Zdroj: dromedar.zoznam.sk | youtube.com | topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen