Zaujímavosti

8 bežných vecí, ktoré si celý život používal nesprávne


videní: 1.3K

Väčšinu svojho života robíme množstvo vecí mechanicky bez hlbšieho zamyslenia sa prečo to takto robíme a či to takto robíme správne. Prosto to berieme ako normálnu vec. Avšak niektoré veci boli navrhnuté na úplne iné použitie, ako to robíš ty. Preto ti v tomto článku zažneme kúsok svetla do tvojho života. 🙂 Tu je 8 bežných vecí, ktoré si celý život používal nesprávne.

1. Škrtanie slov

Doteraz si pravdepodobne škrtal slová obyčajnými čiarami. To však veľmi nepomáha. Ak chceš, aby bol preškrtnutý text nečitateľný, skús čiary nahradiť náhodnými písmenami, ako na obrázku:

10 bežných vecí, ktoré si celý život používal nesprávne

Imgur

2. Ohrievanie jedla v mikrovlnke

Nie je nič frustrujúcejšie, než ohrievanie jedla v mikrovlnke. Poznáš ten pocit, keď je jedlo dookola taniera dokonale horúce a v strede studené? Máme pre teba riešenie. Skús tento poznatok využiť najbližšie, keď si budeš zohrievať jedlo. Výsledok by mohol vyzerať nejak takto:

3. Rozväzovanie uzla

V čom spočíva tento trik? Je úplne jednoduchý, namiesto zdĺhavého snaženia sa skús čo najviac zatočiť voľný koniec a pretiahnuť ho cez uzol.

4. Plnenie nádoby vodou

Ak máš po ruke len umývadlo a veľkú nádobu, ktorú potrebuješ naplniť vodou, zrejme si v koncoch. Samozrejme to nie je úplne pravda, pretože aj na túto situáciu máme riešenie. Stačí použiť lopatku z metly. 🙂

5. Chlieb so šunkou

Áno, „veda“ sa môže skrývať aj za takou banalitou, ako je správne strategické rozmiestnenie šunky na chlieb. Ak si perfekcionista a najviac ti chutí, ak šunka pokrýva 100 % povrchu chleba, tak tento vylepšovač poznáš. Ak nie, tu je:

6. Vynášanie koša

Jednoducho, vyvŕtaj malé dierky do koša, aby si zabránil problémom s doslova prisatými vreckami.

7. Pitie z plechovky

Určite si si všimol zvláštny tvar „otváraku“ na plechovkách. Tento tvar je účelový a slúži na to, aby si doň mohol pohodlne vložiť slamku.

8. Jedenie Tic Tac

Si často frustrovaný, že sa ti nikdy nedarí vybrať správny počet Tic Tacov? Pozri si na videu, ako sa to robí správne

Zdroj: 22words / topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen