TOP 10

10 divných faktov o jedle, o ktorých si doteraz pravdepodobne netušil

jedle

videní: 770

Jedlo. Jeme ho každý deň, no koľko o ňom v skutočnosti vieme? A práve to sa teraz pokúsime napraviť. Existuje veľa zaujíamvostí o jedle, o ktorých sme doteraz ani my v redakcii nevedeli!

Pokúsili sme sa to trochu zamiešať. Niektoré fakty, ktoré sme uviedli, sú zaujímavé, niektoré sú divné a niektoré sa zdajú byť príliš pritiahnuté za vlasy na to, aby boli pravdivé. No ubezpečujeme ťa, že sme si nič nevymýšľali. 🙂

1. V Rusku sa donedávna pivo nepovažovalo za alkohol

pexels-photo-681847

Môže sa to zdať zvláštne, no je to skutočnepravda. Do roku 2011 bolo v Rusku pivo a akýkoľvek alkoholický nápoj, ktorý obsahoval menej ako 10 % alkoholu, klasifikované ako nealkoholický nápoj. Je zrejmé, že takáto legislatíva nemohla vydržať navždy, a preto krajina zaviedla kontrolu a obmedzenie predaja piva v boji proti požívaniu alkoholu neplnoletými.

2. Najkradnutejším jedlom na svete je syr

pexels-photo-821365

Určite ide o jeden z prekvapujúcich faktov v tejto sérii. Najviac kradnutým jedlom na svete je syr. Približne 4 % všetkého syra vyrobeného na svete sa ukradnú. Existuje dokonca aj čierny trh ukradnutých syrov, ale pst, od nás to nemáš…

3. Rebarboru môžeš počuť rásť

rhubarb-2357834_1280

Podľa jednej starej metódy môžeš oklamať rebarboru tým, že ju umiestnič do tmavej miestnosti. Rebarbora si potom bude myslieť, že je jar, čo spôsobí, že narastie do obrých rozmerov a neskutočne rýchlym tempom. Takým rýchlym, že budeš počuť, ako praská!

4. Huby nemôžeš rozvariť

pexels-photo-760247

V bunkových stenách húb je špeciálny polymér, ktorý zabezpečuje za každých okolností jemnú chuť. Práve z toho dôvodu nie je možné huby rozvariť. Ak sa ti to predsa len podarí, si zrejme najhorší kuchár na svete.

5. Homáre a ústrice boli niekedy jedlom nižších vrstiev

lobster-752705_1280

Život je niekedy naozaj bláznivý. Jedlo, za ktoré dnes ľudia v reštauráciách platia nekresťanské peniaze, sa niekedy považovali za sotva hodné ľudskej spotreby. Homáre sú doslova morský hmyz, ktorý bolo v tom čase náročné predať. Často sa stávalo, že homáre boli jednoducho vrátené do mora. Dokonca existoval zákon o tom, koľko homárov bolo možné podať väzňom, pretože príliš veľa bolo považované za krutý trest.

6. Pistácie môžu vzbĺknuť

pistachios-12161

Olejnaté vláknité materiály, ktoré sa používajú na prepravu pistáciových orechov, môžu spôsobiť ich spontánne samovznietenie! Buď preto vždy opatrný, keď budeš prechádzať pri veľkej kope pistácií.

7. Nálepky na ovocí sú jedlé

apple-83083_1280

Teraz sa už nemusíš strachovať, ak sa ti podarí zjesť jablko aj s etiketou. Avšak pozor. To, že tieto nálepky sú netoxické a jedlé, ešte neznamená, že by si ich mal jesť vo veľkom.

8. Zdravé jedlo stojí približne 10x viac ako nezdravé

pexels-photo-936611

Jedna z tých zaujímavostí, ktorá bohužiaľ nemá žiadne pozitívum. Británia čelí obezitej kríze, ktorá vyústila do rozhovorov o poplatkoch a daniach z nezdravého jedla. Avšak riešenie je možno omnoho jednoduchšie. Čo tak namiesto zdražovania nezdravého jedla zlacniť to zdravé?

9. Vynálezca sendviču bol len lenivý

bread-food-salad-sandwich

Sendvič je jedným z tých vynálezov, ktoré ukazujú, že ľudia sú lenivý druh. Príbeh za jeho vynálezom spočíva v tom, že gróf John Montagu bol vášnivý gambler. Počas 24 hodín trvajúcej kartovej hre dostal hlad, no nechcel skladať karty. Otázkou ostáva, či si ho spravil sám, alebo mu ho ku kartovému stolu doniesol niekto z jeho zamestnancov. Ale to už sa nikdy nedozvieme.

10. Čierne korenie bolo v stredoveku luxusom

pexels-photo-452741

Čierne korenie je dnes doslova všade, no nebolo to vždy tak. V stredoveku bolo čierne korenie, ktoré teraz všetci používame, skutočne luxusným tovarom. Bolo tak drahé, že motivovalo portugalského moreplavca Vasca de Gamu stať sa prvým mužom, ktorý oboplával Afriku, aby sa dostal do Indie. Samozrejme, pre čierne korenie.

Zdroj: BoredPanda | cda.eu | topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen