TOP 10

10 slávnych ľudí, ktorí prerazili až po tridsiatke

tridsiatke

videní: 646

Veľa ľudí sa vzdáva svojich snov, pretože si myslia, že sú jednoducho príliš starí. No úspech predsa nepozná vek. Dôkazom je aj týchto 10 príbehov úspešných ľudí, ktorí prerazili až po tridsiatke.

1. Stan Lee

Kultový autor komiksov Stan Lee vstúpil do priemyslu, keď mal len 17 rokov. Začal pracovať ako asistent na oddelení komiksov pre spoločnosť Timely Publications. Avšak aj po povýšení mu trvalo dlhý čas, kým prerazil. Stan Lee publikoval svoj prvý komiksový hit až v roku 1961, keď mal takmer 39 rokov.

2. Alan Rickman

Herec Alan Rickman, ktorý je najlepšie známy svojou úlohou v kultových filmoch o Harrym Potterovi, začal svoju kariéru v úplne inom odbore. Pred tým, ako sa stal hercom, budoval svoju kariéru v grafickom dizajne. Rickman si dokonca otvoril grafické štúdio s názvom „Graphiti“. Vo veku 26 rokov sa rozhodol stať sa hercom a zúčastnil sa Kráľovskej akadémie dramatického umenia. Jeho talent však bol rozpoznaný až po tom, čo v roku 1988 účinkoval v „Die Hard“ (Smrtonosná Pasca) vo veku 42 rokov. Jeho sláva vyletela v momente, kedy dostal rolu Severusa Snapa v prvom filme série Harryho Pottera v roku 2001, keď mal 55 rokov.

3. Samuel L. Jackson

Dnes 70-ročný Samuel L. Jackson je jedným z najvýraznejších hercov všetkých čias, ktorý hral vo viac ako stovke filmov. Dráma ho síce zaujala približne vo veku 20 rokov, no svetovú slávu dosiahol až ako 46-ročný pre vynikajúcu úlohu vo filme Pulp Fiction.

4. Morgan Freeman

Jedna z najrešpektovanejších hviezd Hollywoodu, Morgan Freeman, miloval herectvo už od detstva, ale po strednej škole sa rozhodol pripojiť sa k vojenskému letectvu. Freeman nakoniec opustil letectvo, aby sa etabloval ako herec, ale chvíľu mu to trvalo. Svoju prvú veľkú rolu dostal vo veku 50 rokov.

5. J. K. Rowlingová

Pred tým, ako J. K. Rowlingová napísala Harryho Pottera, najpredávanejšiu knižnú sériu v histórii, zápasila s depresiou, chudobou, zlým rozvodom a hľadala spôsob, ako zabezpečiť svoje dieťa. Počas tejto ťažkej doby začala písať príbeh Harryho Pottera. Prvá kniha vyšla v roku 1997, keď mala 32 rokov.

6. Liam Neeson

Liam Neeson mal po škole niekoľko príležitostných zamestnaní, ako napríklad operátor vysokozdvižného vozíka či vodič kamiónu. Po tom, čo dostal svoju prvú hereckú úlohu vo veku 25 rokov, musel Neeson počkať ďalších dlhých 15 rokov, kým prerazil vo veľkom filmovom hite Schindlerov zoznam.

7. Steve Carell

Steve Carell nedostával žiadne hlavné filmové úlohy, no v jeho kariére nastal obrovský obrat, keď dostal úlohu šéfa v seriáli The Office, keď mal 43 rokov.

8. Harrison Ford

Na začiatku svojej kariéry nebol Harrison Ford spokojný s úlohami, ktoré dostával, a tak sa rozhodol, že sa stane tesárom, aby uživil svoju rodinu. Avšak nakoniec sa mu podarilo odštartovať kariéru úlohu vo filme Star Wars vo veku 35 rokov.

9. Bryan Cranston

Po rokoch malých hereckých úloh dostal Bryan Cranston dostal svoju prvú väčšiu úlohu v situačnej komédii „Malcolm v nesnázích“, keď mal 44 rokov. O osem rokov neskôr si ale získal celosvetové uznanie a rešpekt za vynikajúce stvárnenie hlavnej postavy v seriáli Breaking Bad (Perníkový tatko).

10. Sylvester Stallone

Sylvestrovi Stallonemu neverili ani jeho najbližší priatelia. Každý mu vravel, že v Hollywoode jednoducho nemá šancu preraziť. Keď bol na úplnom dne, napísal scénar k filmu Rocky, ktorý sa pokúšal predať za 350-tisíc dolárov. Avšak jeho podmienkou bolo, že musí stvárniť hlavnú úlohu. Mal presne 30 rokov.

Zdroj: BoredPanda | topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen