TOP 10

TOP10: O toto obohať kúpeľ, aby si zlepšil svoje zdravie

kúpeľ

videní: 584

Je vedecky dokázané, že ponorenie do vody má veľa zdravotných výhod. Vane sú skvelým spôsobom, ako zlepšiť zdravie srdca, ľahšie dýchať, zmierniť bolesť svalov, dostať hormóny do rovnováhy a mnoho ďalších vecí. V kombinácii s vybranými prírodnými ingredienciami ponúkne kúpeľ ešte výhodnejšie vlastnosti. Niektoré zložky môžu pomôcť liečiť špecifické zdravotné problémy, najmä tie, ktoré sa týkajú kože. Tu je pár tipov, čo by nemalo chýbať v tvojom kúpeli, ak si chceš upevniť zdravie.

Levanduľa

Keď sa pridá do kúpeľa levanduľa môže ti priniesť fyzickú a emocionálnu úľavu. Pomáha pri popáleninách, migrénach, nespavosti, kožných problémoch, akné, uhryznutiach hmyzom, ekzéme, sínusitíde, strese, atď. Levanduľový olej funguje ako prírodné antidepresívum, analgetikum a cicatrizant. Pomáha tiež pri kašli a nachladnutí, pretože uľahčuje dýchanie.

Množstvo: 6-8 kvapiek levanduľového éterického oleja

Kúpeľ s čajom

Čaje majú vynikajúce antioxidačné a antimikrobiálne vlastnosti. Pridanie čajových vreciek do kúpeľa pomôže pokožke rýchlejšie vstrebávať prospešné výživné látky. Čajové kúpele majú mnoho výhod, poskytujú protizápalové, protirakovinové a imunitné účinky na organizmus. Detoxikujú pokožku, oneskorujú starnutie kožných buniek, podporujú hojenie rán, zlepšujú psoriázu a pomáhajú liečiť a predchádzať akné.

Množstvo: 6 čajových vreciek

kúpeľ

Ovsené vločky

Ovsené vločky sú skvelým spôsobom, ako zastaviť svrbenie pokožky . Koloidné ovsené vločky sú najúčinnejším typom ovsených vločiek na liečenie kožných problémov. Tento druh ovsených vločiek sa pripája na pokožku a vytvára  ochrannú bariéru. Koloidné ovsené vločky môžu tiež vyčistiť pokožku a zmierniť zápal.

Množstvo: 1 šálka

Kokosový olej do kúpeľa

Kokosový olej má pre pokožku veľké výhody. Môže zmäkčiť a liečiť menšie poškodenie kože a je prírodným hydratačným prostriedkom pre ekzémy. Používanie kokosového oleja je vynikajúci spôsob, ako znížiť používanie ekzémových krémov s toxickými prísadami.

Množstvo: ¼ šálky

kúpeľ

Zázvor

Zázvorový kúpeľ môže zmierniť príznaky prechladnutia a chrípky . Tieto kúpele sú tiež skvelé na detoxikáciu. Okrem toho, zázvorový kúpeľ je dobrou možnosťou, ako  odstrániť toxíny z tela. Upokojuje tiež žalúdočné ťažkosti, zvyšuje krvný obeh a zlepšuje tvoj metabolizmus.

Množstvo: ½ šálky

Kúpeľ s medom

Med je plný  antioxidačných, antibakteriálnych, protiplesňových a protizápalových zložiek. Má výhody spojené s vyhladzovaním pokožky, pretože je to skvelé hydratačné činidlo pre vaše telo.

Množstvo: 1 šálka

Citrón

Citrónové kúpele ti pomôžu s mastnou pokožkou a udržia ťa v čerstvom stave. Citróny zabíjajú zápach, sú antiseptické a majú dezodoračný účinok. Spôsobia, že tvoja pokožka vyzerá mladšie, pretože tiež pomáhajú zbaviť sa vrások.

Množstvo: 3-4 plátky citrónov

Mlieko v kúpeli

Mliečne kúpele môžu liečiť veľa kožných ochorení. Tento typ kúpeľa napomáha suchej pokožke, pretože obsahuje kyselinu mliečnu, ktorá pôsobí ako exfoliátor. Bielkoviny, aminokyseliny, tuky a vitamíny A a D nachádzajúce sa v mlieku ti môžu pomôcť zmierniť bolesť spálenej pokožky.

Množstvo: 1 – 2 šálky

Olivový olej

Extra panenský olivový olej má veľa výhod, ktoré môžu zlepšiť tvoje zdravie. Vaňa s olivovým olejom rýchlo zjemní pokožku . Zatočí so suchými rukami a chodidlami a vlasy môžu vyzerať žiarivejšie.

Množstvo: 1 šálka

Kúpeľ s kávou

Kávové zrná majú veľa antioxidačných a protizápalových vlastností. Kávový kúpeľ dočasne dehydratuje tuky a zlepšuje krvný obeh.

Množstvo: 4 šálky espressa

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen