Zaujímavosti

10 užitočných vynálezov, ktoré mali byť vynájdené už pred mnohými rokmi

vynálezov

videní: 1.5K

Od vynájdenia kolesa sme videli mnoho vynálezov, ktoré zmenili tvár sveta. Odhliadnuc od väčších, ako sú televízory, lietadlá alebo dokonca internet, bolo vynájdených mnoho menších vynálezov, ktoré sa stali súčasťou nášho každodenného života.

No v tomto rebríčku nájdeš 10 skvelých vynálezov, ktorým ale chýba jeden podstatný detail – realita. Ide totiž len o predstavivosť kreatívnych ľudí, no prínos týchto malých gadgetov pre ľudstvo by bol naozaj enormný! Veď posúď sám.

1. Vždy suchá lavička

© Sung Woo Park

© Sung Woo Park

Poznáš to. Je tesne po daždi, ale vonku už svieti slnko, a tak ťa to láka vyjsť na čerstvý vzduch, zájsť do parku a len tak oddychovať. No to sa robí ťažko postojačky, tak by si si rád sadol. Avšak nečakané! Lavička je mokrá. A ty nechceš byť mokrý. Nuž, ostávajú ti na výber len dve možnosti: budeš oddychovať postojačky, alebo pracne poutieraš lavičku vreckovkou alebo čímkoľvek suchým, čo máš po ruke a si ochotný to obetovať. Alebo žeby sa načrtla aj tretia možnosť? Zatiaľ iba v našej fantázii.

2. Inteligentný kávový hrnček

Ak patríš medzi kávopičov, tak určite poznáš ten moment, keď ti po hrnčeku steká kvapka a zastaví sa až na stole. Tam sa transofrmuje na nechutný odtlačok, ktorý potom musíš pracne drnúť handrou. No niečo neskutočné. Tento problém má vyriešiť inteligentný hrnček, ktorý bude tieto kvapky zachytávať a vracať ich späť do pohára. Takže budeš mať o pár mililitrov tekutiny naviac. Skvelé, nie?

3. Baliaci papier v spreji

Hoci sú už Vianoce za nami, sú tu aj iné sviatky, pri ktorých musíš baliť darčeky do baliacich papierov. Ak túto činnosť vyslovene nemiluješ, tak patríš zrejme do tej skupiny, ktorá ju nenávidí. Bolo by skvelé, ak by sa to dalo vyriešiť takto jednoducho, no nie?

4. Nočný držiak na tablet/smartfón

Pravda, dalo by sa polemizovať o prínosoch pre zdravie nočného pozerania na displej tabletu alebo smartfónu, ale ak si jednoducho nevieš pomôcť, určite si zažil pár infarktových momentov, kedy sa ti mobil vyšmykol a namieril si to priamo na tvoju tvár. Ak nemáš ninja reflexy, pravdepodobne ťa bolestivo udrel priamo do nosa. Dámy a páni, toto je prevratný vynález, ktorý ťa zbaví zbytočného stresu pred spaním!

5. Pohovkový držiak na pohár

Také jednoduché a pritom také geniálne! Vychutnávaš svoj obľúbený nápoj na gauči pri svojom obľúbenom TV programe, keď tu zrazu ťa omrzí držanie pohára a chceš ho niekam položiť. No ale kam? Na labilný gauč? Riskuješ prevrátenie a potom nákladné a zdĺhavé čistenie. Máme pre teba (síce len imaginárne) riešenie. Alebo príležitosť stať sa vynálezcom. 🙂

 

6. Zbohom, dážď!

Ok, existujú rôzne pršiplášte, ale úprimne, obliekol by si si ho dobrovoľne? Toto sa môže zdať ako schodnejšie riešenie – v podstate to pripomína len niekoľko spojených dáždnikov, ktoré ťa ochránia pred vraždeými dažďovými kvapkami (ak ide o kyslý dážď, tak doslova). Alebo pred dotieravými ľuďmi, vyber si.

7. Inteligentný vankúš

Spať s rukou pod hlavou je pohodlné… Prvých pár sekúnd, kým ti nestŕpne ruka. Ak rýchlo zaspávaš a dokážeš na ruke zaspať skôr, ako ti začne tŕpnuť, ráno ťa bude čakať nemilé prekvapenie. Ruku jednoducho nebudeš vôbec cítiť. Tento stav trvá len pár sekúnd, nanajvýš minút, no vstávanie je nepríjemné samé o sebe, tak prečo si ho znepríjemňovať ešte viac?

8. Tlačidlo „stíšiť“ na mikrovlnke

10-uzitocnych-vynalezov-5

Píp, píp, píp,… Dobre, veď už idem! Píp, píp, píp… Zatiaľ sme nedospeli do takej éry, aby sme mohli viesť dlhé a intelektuálne debaty s domácimi spotrebičmi, takže mikrovlnka na tvoje slová prirodzene nereaguje a nepríjemne píska aj naďalej. Ak žiješ v domácnosti s malými deťmi, tak to môže byť potenciálny problém. Prečo neexistuje tlačidlo stíšenia na týchto nepríjemných strojoch?!

9. Televízia na WC

Tento vynález nepatrí tak úplne do kategórie nereálnych, avšak rozhodne nejde o bežný jav. WC na toaletách sa môže zdať ako skvelý spôsob, ako spojiť príjemné s užitočným. Niektorí ľudia totiž považujú čas strávený na toalete za extrémne stratený čas, ktorý mohli využiť oveľa zmysluplnejšie. Nebudeme teraz viesť debaty o zmysluplnosti pozeraní televízie, no ako nápad nie zlé, však? Navyše je televízia strategicky umiestnená tak, aby póza pri jej sledovaní podporovala peristatiku čriev.

10. Priesvitná dierovačka

Prečo toto nikomu nenapadlo doteraz? Pri dierovaní dokumentov to všetci robíme naslepo. Nastaviť, stlačiť a dúfať, že je to tak, ako sme si želali. Priesvitna dierovačka by ale tento problém veľmi rýchlo a veľmi efektívne odstránila.

Zdroj: BrightSide / top10

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen