Tipy a triky

Zlozvyky reči tela, ktorých by si sa mal zbaviť!

zlozvyky

videní: 742

Nie vždy si všímame, čo robíme s nohami, rukami alebo výrazom tváre, zatiaľ čo sme v spoločnosti. Možno nás ani nenapadlo, že tieto veci sú dôležité. Ale reč tela môže v skutočnosti veľa povedať o tvojej osobnosti a pocitoch. A môže ti to tiež pomôcť urobiť dobrý dojem a získať prácu svojich snov, alebo naopak, prinútiť ľudí, aby sa ti radšej vyhýbali. Toto sú najhoršie zlozvyky reči tela, vďaka ktorým zanecháš u ľudí naozaj zlý dojem.

Postoj

10 Terrible Body Language Habits That Everyone Needs to Kick

Tvoj postoj môže povedať veľa o tvojej úrovni sebavedomia. Ak sa hrbíš, ukazuješ sa, že sa necítiš dobre. Ak nenapravíš svoj postoj, hrbenie sa môže stať zvykom, ktorý sa zaradí medzi tvoje najhoršie zlozvyky. A budeš to robiť aj vtedy, keď sa nenachádzaš v situácii, ktorá by ťa nútila cítiť sa zle. A ľudia to môžu vidieť ako prejav nízkej sebadôvery.

Prekrížené nohy alebo ruky

Je prirodzené, že veľa ľudí si pri sedení prekríži ruky a nohy. Ak však s niekým hovoríš, môže to spôsobiť, že budeš vyzerať defenzívne. Mohlo by to poslať správu, že nie si otvorený komunikácii s inou osobou alebo počúvaniu toho, čo hovorí, alebo že sa v jej prítomnosti cítiš nepríjemne. Ak chceš vyzerať dôveryhodnejšie, nechaj ruky a nohy voľne spustené.

Zlozvyky prejavujúce nervozitu

Či už je to zvyk, ktorý máš za každých okolností, alebo len niečo, čo robíš v stresových situáciách, aby si sa upokojil, mal by ste sa pokúsiť prestať s tým. Ak si krútiš vlasy, dotýkaš sa svojich prsteňov, poklepávaš si prstami a chodidlami alebo neustále sleduješ svoje hodinky počas rozhovoru alebo dôležitého stretnutia, môže to vyzerať, akoby si sa nudili a radšej by si boli niekde inde.

Trenie krku

10 Terrible Body Language Habits That Everyone Needs to Kick

Trenie krku môže byť niečo, čo robíš, aby si zmiernil stres. Alebo možno to len urobíš, aby si zmiernili napätie v krčnej oblasti, aj keď ťa nič neznepokojuje. V každom prípade si uvedom, čo robíš rukami, a snaž sa tomu vyhnúť. Inak to môže odhaliť tvoju úzkosť a nepohodlie ostatným ľuďom.

Hryzenie nechtov

Ďalší zvyk, ktorý ukazuje ostatným ľuďom, že si nervózny, je hryzenie nechtov. Môže ti to pomôcť zbaviť sa stresu, ale tiež to dva ostatným informáciu o tom, ako sa cítiš. Okrem toho to môže rozptyľovať osobu, s ktorou hovoríš, a dokonca ju môže dokonca odpudzovať. V neposlednom rade to poškodí stav nechtov. A keďže nás ľudia posudzujú podľa nášho vzhľadu, môže to zanechať zlý dojem.

Nedostatok očného kontaktu alebo príliš veľa očného kontaktu

Vyhýbanie sa očnému kontaktu môže ukázať, že ti chýba dôvera alebo sa môžeš zdať nedôveryhodný. Na druhej strane intenzívne pozeranie priamo do očí inej osobe sa môže javiť agresívne a táto osoba sa môže cítiť nepríjemne.

Si rozptýlený

Odvracanie pohľadu

10 Terrible Body Language Habits That Everyone Needs to Kick

Krútenie očami je zjavným prejavom neúcty. Môže to byť relatívne neškodné a prejav neverbálnej komunikácie s jedným z tvojich priateľov. Ak je však niečo, čo tvoj kolega, šéf alebo úplne cudzí človek povedal, a tiež takto zareaguješ, tvoj výraz tváre sa môže javiť ako odpudzujúci a urážlivý.

Zabúdaš na úsmev

Usmievanie je niečo, na čo často zabudneme, najmä vo formálnych situáciách. Je to však skvelý spôsob, ako preukázať dôveru a otvorenosť. A tiež to môže prinútiť ostatných, aby sa usmievali a cítili sa viac pozitívne a otvorene.

 Byť príliš pokojný

Neveríš, že aj toto patrí medzi zlozvyky? Byť príliš pokojný a môže vyzerať, že nemáš záujem hovoriť s inou osobou a nepočúvaš ju. Môže to tiež spôsobiť nepríjemný pocit. Pokús sa prejaviť skutočné nadšenie svojimi výrazmi tváre a zrkadli gestá druhej osoby bez toho, aby boli príliš zrejmé. To ti  môže pomôcť urobiť pozitívnejší dojem.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen