TOP 10

Hitler či Stalin. Toto je 10 najhorších diktátorov všetkých čias

Najhorší diktátori

videní: 1.8K

Počas celej histórie ľudstva sa vyfarbili mnohí politickí vodcovia. Zatiaľ čo niektorí lídri chceli zlepšiť kvalitu života tých, ktorých viedli, iní vodcovia hájili len svoje vlastné záujmy. Ich sebecké úsilie viedlo k hrubému zneužitiu moci, ktoré viedlo k vraždám a zničeniu nespočetných životov. Hitlera a Stalina určite netreba predstavovať, no svet sa môže hanbiť aj za iných vodcov. Toto sú tí najhorší diktátori, akí kedy pôsobili po našej planéte.

10. Atila – Bič Boží

http://real-life-villains.wikia.com/wiki/Attila_the_Hun

http://real-life-villains.wikia.com/wiki/Attila_the_Hun

Attila bol počas neskorších rokov Rímskej ríše obávaným barbarom, ktorý priniesol terorizmus, ničenie, znásilňovanie a drancovanie do života miliónov nevinných ľudí. Po zavraždení svojho bratra Bledu sa stal jediným vládcom svojej ríše a napadol väčšinu Rímskej ríše. Zničenie mesta Nič bolo tak hrozné, že mŕtvoly upchali rieku Dunaj. Dezertérov napichoval na koly cez konečník a zjedol dvoch svojich vlastných synov.

9. Kim Čong-il

http://theweek.com/articles/479325/5-things-world-hated-most-about-kim-jong-il

http://theweek.com/articles/479325/5-things-world-hated-most-about-kim-jong-il

Kim Čong-il je považovaný za jedného z najhorších despotov od čias Stalina. Po nástupe k moci v roku 1994 Kim zdedil zbedačenú Severnú Kóreu, ktorú sužoval hladomor. Namiesto toho, aby svojim ľuďom pomohol, minul peniaze krajiny na vybudovanie piatej najväčšej armády na svete a v procese nechal zomrieť milión svojich obyvateľov.

8. Vladimir Iľjič Lenin

http://www.newworldencyclopedia.org/entry/Red_Terror

http://www.newworldencyclopedia.org/entry/Red_Terror

Vladimir Lenin bol prvým vodcom a revolucionárom sovietskeho Ruska, ktorý zvrhol monarchiu a premenil Rusko na totalitný štát. Jeho masívna kampaň Červený teror bola vedená proti vtedajšej vládnucej triede, no tiež však potláčala aj roľníkov, priemyselných robotníkov, kňazov a každého, kto bol proti boľševickej vláde. Počas prvých mesiacov zomrelo 15 000 ľudí, kňazi a mníšky boli ukrižovaní a bolo bežnou praxou, že polícia uniesla manžela, aby ho manželka prišla vykúpiť svojim telom.

7. Leopold II.

 http://www.hartford-hwp.com/archives/35/181.html

http://www.hartford-hwp.com/archives/35/181.html

Leopold II bol kráľom Belgicka. No nazývali ho aj inak: Mäsiar Konga. V čase jeho vládnutia nebolo Kongo „objavené“ v pravom slova zmysle, a preto z neho túžil spraviť svoju kolóniu prostredníctvom belgických armád. Hoci fyzicky v Kongu nikdy nebol, mal na svedomí 10 miliónov konžských ľudí. Často nariadil svojej armáde, aby odrezala ruky „rebelov“.

6. Pol Pot

http://www.history.com/topics/pol-pot

http://www.history.com/topics/pol-pot

Vedúc kmeňovú komunistickú vládu v Kambodži, Pol Pot prenasledoval akademických pracovníkov, vedcov, učiteľov, obyvateľov miest, náboženských vodcov a prakticky každého, kto sa vzdelával a umiestnil ich do koncentračných táborov, kde boli hromadne popraveni. Odhaduje sa, že dva milióny ľudí zomreli na hlad, popravu alebo chorobu v rokoch 1975 až 1979.

5. Mao Ce-tung

https://www.biography.com/people/mao-tse-tung-9398142

https://www.biography.com/people/mao-tse-tung-9398142

„Revolucionár“ Mao Ce-tung riadil transformáciu Číny na komunistickú formu vlády. Ce-tung zaviedol masívnu pozemkovú reformu a skonfiškoval množstvo pozemky prostredníctvom násilia a teroru. Kedykoľvek, keď sa voči nemu zvniesla kritika, rýchlo sa rozčúlil. Jeho kampaň „Veľký skok“ viedla k intenzívnemu hladomoru v rokoch 1959 až 1961, čo viedlo k úmrtiu 40 miliónov ľudí.

4. Usáma bin Ládin

https://www.biography.com/people/osama-bin-laden-37172

https://www.biography.com/people/osama-bin-laden-37172

Ako jeden z najznámejších teroristov v histórii, Usáma bin Ládin vytvoril al-Káidu a uskutočnil niekoľko teroristických útokov proti Spojeným štátom. V roku 1998 nariadil bombardovanie amerického veľvyslanectva v Keni, pri ktorom prišlo o život 300 ľudí. A, samozrejme, nariadil útoky z 11. septembra, pri ktorých prišlo o život 3000 nevinných civilistov.

3. Cisár Hirohito

https://www.ranker.com/list/japanese-wwii-war-crimes/mel-judson

https://www.ranker.com/list/japanese-wwii-war-crimes/mel-judson

Cisár Hirohito bol japonským vodcom Japonska jedného z najhorších a najkrutejších vojnových zločinov v ľudskej histórii. Od Nankinského masakru, pri ktorom boli zavraždené a znásilnené tisícky ľudí, až po Jednotku 731, ktorá vykonávala hrôzostrašné biologické pokusy na ľuďoch. Cisár mal moc zastaviť všetky tieto zverstvá, ktoré vyústili do smrti 300 000 ľudí, no nespravil tak.

2. Josif Vissarionovič Stalin

http://www.history.com/topics/joseph-stalin

http://www.history.com/topics/joseph-stalin

Počas vlády Stalina v ZSSR boli vyvražďované milióny poľnohospodárov, ktorí sa odmietli vzdať svojej pôdy v prospech štátu. To tiež viedlo k hladomoru v Rusku, čo spôsobilo ďalšie milióny úmrtí. Pod jeho totalitným režimom rozšíril tajnú políciu, povzbudzoval občanov, aby sa navzájom špehovali a milióny poslal do Gulagu. Pod jeho brutálnym a tyranským režimom zomrelo dvadsať miliónov ľudí.

1. Adolf Hitler

 https://www.biography.com/people/adolf-hitler-9340144

https://www.biography.com/people/adolf-hitler-9340144

Prvé miesto určite nie je prekvapením. Adolf Hitler stal jedným z najznámejších zlých a deštruktívnych vodcov v ľudskej histórii. Tento nelichotivý titul si vyslúžil svojimi nenávistnými prejavmi, objednávkou Kristallnacht, bezohľadnou inváziou do európskych a afrických krajín a vyhladením miliónov Židov v koncentračných táboroch. Hitler zosobňuje nenávisť a zlo ako málokto iný. Celkovo mu historici dávajú za vinu smrť 11 miliónov ľudí.

Zdroj: list25 | topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen