Zaujímavosti

Západ verzus východ. Ako veľmi sa líši kultúra dvoch protipólov sveta?

kultúra

videní: 1.1K

Ilustrátorka Siyu sa narodila a vyrastala v Pekingu, no posledných 10 rokov strávila cestovaním, štúdiom a prácou v zahraničí v USA, vo Veľkej Británii a vo Francúzsku. Mnohí ľudia sa jej na jej cestách pýtali na jeho domovinu. Ako veľmi sa odlišuje kultúra východu a západu?

Niektorí zakončili rozhovor o Číne slovami ako „komunisti“, „smog“ a „nesloboda“, iní ostali východnou kultúrou fascinovaní. Siyu začala pred rokom komiksom „Tinyeyes“ s cieľom priblížiť západu čínsku kultúru.

„Pre mňa bolo učenie o iných kultúrach vždy zábavnou skúsenosťou a chcela som tento pocit preniesť na ľudí, ktorí sa zaujímajú o Čínu. V mnohých mojich komiksoch porovnávam čínsku kultúru so západnou kultúrou. Prostredníctvom porovnania si uvedomujeme, ako odlišne konáme v tej istej situácii a ako máme tendenciu myslieť určitým spôsobom. Koniec koncov, každá kultúra je svojim spôsobom divná, ale práve to ju robí zaujímavou,“ tvrdí Siyu.

1. Rozdiely sú aj v reklamách a kozmetických produktoch

vychod_zapad_kultura_5

2. Večný problém

vychod_zapad_kultura_4

3. Rozdiely v stravovacích zvykoch sú obrovské…

vychod_zapad_kultura_3

4. …naozaj obrovské

vychod_zapad_kultura_1

5. Nočná mora každého, kto má vytetovaný čínsky znak

 vychod_zapad_kultura_2

 

6. Aj kultúra bývania na vysokej škole je odlišná

vychod_zapad_kultura_6

7. Slovensko, Slovinsko, Čína, Japonsko, aký je v tom rozdiel?

vychod_zapad_kultura_8

8. Ach, tie predsudky

vychod_zapad_kultura_7

9. …a znova

vychod_zapad_kultura_10

10. Aj nadváha sa berie inak

vychod_zapad_kultura_9

Zdroj: BoredPanda / topdesat / Instagram

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen