Zaujímavosti

Ako by vyzerali Disneyho princezné, ak by žili v 21. storočí?

Disneyho princezné

videní: 951

Časy sa menia a doba, v ktorej sa odohráva väčšina rozprávok, je už dávno preč. Ako by to vyzeralo, ak by sa Disneyho princezné ocitli v 21. storoči? Odpoveď na túto otázku má ilustrátorka Anoosha Syedová.

1. Fangirl Belle

moderne_princezne_10

Belle z rozprávky Kráska a zviera je stále knihomol a miluje dobre napísané postavy; ale v tomto alternatívnom vesmíre je tiež posadnutá seriálmi a filmami. Dlho do noci číta fanfiction alebo pozerá Hru o tróny. Je zrejmé, že má tumblr.

2. Punkrockerka Merida

moderne_princezne_1

Merida z rozprávky Neskrotná jazdí s angusom každý víkend na koni a trénuje lukostreľbu. Keď má chuť byť rebelkou, odhaľuje svet britského punku. Jej najobľúbenejšia kapela je pravdepodobne Mor’du.

3. Kráľovná sociálnych médií Snehulienka

moderne_princezne_2

Snehulienka, na internete známa ako @ poison_apple7, je módna bloggerka s láskou k prírode, vintage móde a starým filmom. Stretnúť ju bez iPhonu je nemožné, pravidelne fotí selfies so svojimi spolubývajúcimi a zverejňuje ich na sociálne siete. Snehulienka má množstvo followerov vďaka jej skromnej povahe. Navyše propaguje fakt, že krása prichádza vo všetkých tvaroch a veľkostiach.

4. Antropologička Ariel

moderne_princezne_3

Malá morská víla Ariel už od detstva vedela, že bude morskou biologičkou, rovnako ako jej otec. Nebol to jej sen, ale vedela, že ho to spraví šťastným. Dokonca sa kvôli nemu pripojila k školskému plaveckému tímu. Ale po tom, ako v prvom ročníku absolvovala hodinu antropológie, vedela, že svoj životný cieľ musí zmeniť. Ariel rada študuje ľudí a rôzne kultúry.

5. Jazykovedkyňa Pocahontas

 moderne_princezne_4

Pocahontas, so svojou láskou k jazykom a jej dedičstvu, pracuje na čiastočný úväzok ako prekladateľka počas štúdia lingvistiky na vysokej škole. Okrem toho je Pocahontas závislá od adrenalínu a miluje horskú turistiku, splavovanie nebezpečných riek na kajaku alebo adrenalínové potápanie. Jej snom je pracovať ako kultúrna poradkyňa vo filmovom priemysle a ubezpečiť sa, že filmy v Hollywoode budú rešpektovať ostatné kultúry.

 

6. Travel bloggerka Jasmine

moderne_princezne_5

Jasmine z rozprávky o Aladinovi je cestovateľská bloggerka, skúma svet a vnára sa do rôznych kultúr. Hoci miluje objavovanie nových miest, jednou z jej najobľúbenejších častí cestovania je pozeranie sa z okna na nekonečnú diamantovú oblohu. Jasmina študuje veterinárstvo a je oddanou aktivistkou za práva zvierat. Jasmine má päť mačiek.

7. Vedkyňa Jane

moderne_princezne_6

Jane Porterová Tarzana sa práve vrátila z vedeckej výpravy na ostrove Sv. Martina, keď ju jej otec prekvapil neuveriteľnou príležitosťou. Chcel, aby mu Jane pomohla pri jeho výskume afrických goríl v dažďovom pralese Konga po zvyšok roka. Jednou z vecí, po ktorých Jane túžila, bolo tráviť víkendy so zvieratami v zoologickej záhrade, ale opustiť jej pohodlný život v Londýne a vydať sa do hĺbky nebezpečnej džungle… bolo pre ňu nebezpečné fascinujúce zároveň. Nemohla povedať nie.

8. Podnikateľka Tiana

moderne_princezne_7

Tiana z rozprávky Princezná a žaba patrí do rebríčka 25 najúspešnejších ľudí do 25 rokov z dobrého dôvodu; je jednou z najmladších majiteliek reštaurácií na svete. Jej populárna kaviareň je známa svojimi fantastickými rodinnými receptami a pravidelnými jazzovými predstaveniami.

9. Kadetka Mulan

moderne_princezne_8

Mulan, ktorá dúfala, že bude nasledovať kroky svojho otca, sa chcela pripojiť k vojenskej škole, ktorú navštevoval aj jej otec. Jediný problém je v tom, že na nej študujú iba muži. S pomocou svojho trénera sa zamaskovala ako muž a zapísala sa. Samozrejme, nakoniec bola odhalená, ale Mulan sa osvedčila ako vynikajúca kadetka a jej kroky viedli k tomu, že škola v nasledujúcom roku otvorila svoje dvere aj študentkám.

10. Balerína Esmeralda

moderne_princezne_9

Ako dieťa prišla Esmeralda z rozprávky Zvonár u Matky Božej do Francúzska ako utečenec, no odvtedy prešla dlhú cestu. Pôsobí ako coryphée na prestížnej baletnej škole v Paríži a tvrdo pracovala na tom, aby sa tam dostala napriek predsudkom, ktorým čelila. Esmeralda miluje Paríž, ale jej obľúbené miesto v celom meste je určite krásna Notre Dame.

Zdroj: BoredPanda / topdesat / Anoosha Syed

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen