Zaujímavosti

Hrdinovia, ktorí boli v ten správny čas na tom správnom mieste

hrdinovia

videní: 744

Málo kto ráno vstane s pocitom, že dnes sa stane hrdinom, pretože niekomu zachráni život. Samozrejme sa nebavíme o hasičoch, záchranároch, policajtoch alebo vojakoch. Bavíme sa o obyčajných priemerných ľudí, ktorí urobia správnu vec v ten najvhodnejší čas. Sú to hrdinovia vo všetkých tvaroch, veľkostiach, veku a dokonca aj druhu. Áno, dokonca aj zvieratá nám vedia občas podať pomocnú ruku ak to potrebujeme. Stačí iba trocha odvahy a všetko sa dá. Si zvedavý o kom dnes bude reč? Dnes ti predstavíme 10 hrdinov, ktorí sa stali neplánovanými hrdinami.

Hrdinovia, ktorí boli v ten správny čas na tom správnom mieste:

Tyler Doohan

Vo vnútri malého domu vznikol požiar. Iba 8-ročný Tyler Doohan dokázal zobudiť a zachrániť 6 ľudí. Doohan sa ešte vrátil, aby zachránil 7 – svojho starého oca. Bohužiaľ ani jeden z nich sa nestihol z domu dostať v čas. Obaja zomreli udusením pri požiari.

Brendon Garman

Učiteľka na základnej škole Madonna Kenserová dostala alergickú reakciu na fixku, ktorú používala, čo viedlo k astmatickému záchvatu. V tom momente nemohla nájsť svoj inhalátor, ktorý nosí vždy pri sebe. Žiadne z detí nevedelo, čo robiť okrem Brendona Garmana, ktorý videl film „Už sme tam?“. Vrhol sa ku kabelke v ktorej inhalátor našiel a podal ho učiteľke, čím jej zachránil život.

Oskar Schindler

Známy, no o to viac náhodný hrdina. Schindler bol členom nacistickej strany a rovnako bol podnikateľom. „Obetoval“ svoj život a riskoval všetko čo mal, aby zachránil tisíce židov pred smrťou v koncentračných táboroch. Často klamal a podplácal nemeckých dôstojníkov, aby sa mu podarilo zachrániť ďalších a ďalších. Každý deň vlastne riskoval svoj život, ale úspešne. Celkovo sa mu podarilo zachrániť až 1200 židov.

Christina Simoes

Pri požiari zostala uväznená vo svojom byte spoločne so svojim 18-mesačným synom. Vedela, že seba a syna dokáže zachrániť iba jediným spôsobom. Svojho synčeka chytila pevne a vyskočila von oknom. Mala ťažké poranenie chrbtice a ostala ochrnutá, jej syn však neutrpel žiadne zranenia a tak zachránila život aj jemu.

Christian Gunter

V Little Rock (Arkansas) vyčíňalo smrteľné tornádo, ktoré spôsobilo obrovský zmätok. 19-ročný Christian Gunter, dokázal zachrániť 10 zdravotne postihnutých vojnových veteránov, ktorých premiestnil z centra do neďalekého kostola. Centrum, z ktorého ich vzal, krátko na to zničilo tornádo.

Willie the Parrot

Willie papagáj bol veľmi talentovaný, pretože dokázal napodobňovať ostatné zvieratá a dokonca sa naučil aj pár slov. Keď sa Willieho majiteľka starala o dvojročnú dcéru svojho kamaráta, z Willieho sa stal hrdina. Meagan dala dieťaťu koláč a nechala ho 30 sekúnd bez dozoru. Dieťa sa začalo dusiť a papagáj neustále škriekal „Mama. Baby.“. Meagan rýchlo pochopila čo sa stalo a pribehla dieťaťu na pomoc. Našťastie sa jej podaril Heimlichov manéver a dieťa sa podarilo zachrániť.

Jose Salmeron

Jose Salmeron a niekoľko ďalších bezdomovcov žili spoločne v tábore pre ľudí bez domova v San Jose. Jeden deň sa pred jeho stanom zjavil nahý 6-ročný chlapec. Chlapec sa volal Sergio Zepeda a bol autista. Mimo toho sa stratil a hľadala ho celá rodina. Jose mu rýchlo doniesol prikrývku, muffin a vodu. Ihneď na to kontaktoval políciu a chlapec sa vrátil domov k vystrašeným rodičom.

Tang Novofunlandský pes

V roku 1919 sa tomuto psovi podarilo zachrániť 93 ľudí, ktorí sa ocitli v mori neďaleko pobrežia potom, čo stroskotala ich loď.

Rozzúrený slon

Väčšinou sa zloduch nepovažuje za hrdinu, ale dnes spravíme výnimku. V tomto prípade sa stal menší zázrak. Rozzúrený slon si to namieril do malej dedinky kde ničil všetko, čo mu stálo v ceste. Zastavil sa až pri zvuku plačúceho dieťaťa. Slon však dieťa nepritlačil k stene, práve naopak, začal zbierať trosky z dieťaťa. Pre rodičov to bol menší zázrak, keďže ho nezastavilo nič, až ich dieťa. Slon sa otočil a odišiel späť do lesa.

Aitzaz Hasan

Stalo sa to v Pakistane pri škole 15-ročného chlapca. Aitzaz Hasan bol práve pri bráne do školy, keď si všimol samovražedného útočníka, ktorý mal na sebe bombu. Namiesto toho, aby utiekol, sa Aitzaz Hasan rozhodol, že útočníka konfrontuje. Bohužiaľ, to sa mu stalo aj osudným, keďže atentátnik sa stihol odpáliť v momente, keď bol chlapec pri ňom. Chlapec však zachránil životy takmer 2000 deťom. Mnohí ho považujú za hrdinu, najmä jeho otec.

Zdroj: list25 / topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen