TOP 10

TOP10: Veci, ktoré sú menej zdravé, ako si si myslel

veci

videní: 848

Mnohí z nás počuli o určitých potravinách fakty, ktoré sme považovali za pravdivé – až neskôr zistíme, že išlo o mýtus. Rovnako ako napríklad skutočnosť, že obmedzenie kalórií a dodržiavanie bezlepkovej diéty môžu tvojmu zdraviu spôsobiť viac škody ako úžitku. Je to dosť náročné snažiť sa udržiavať si zdravú váhu a jesť správne. Získanie dezinformácií o zdraví a výžive ti to môže len zhoršiť. Tieto veci vôbec nie sú až také zdravé, ako na prvý pohľad vyzerajú. Poď sa s nami pozrieť, čo je naozaj prospešné pre teba a tvoje telo…

1. Citrónová voda

10 vecí, ktoré by mohli byť menej zdravé, ako sme si mysleli

Kvôli svojej kyslosti môže citrón zhoršovať kyslý reflux, bežný stav, ktorý postihuje každý mesiac napríklad 60 miliónov Američanov. Kyselinová tekutina, ako je citrónová voda, môže tiež poškodiť zubnú sklovinu. Zubní lekári odporúčajú používať slamku pri pití citrónovej vody a následné vypláchnutie úst.

2. Veci ako čaj

10 vecí, ktoré by mohli byť menej zdravé, ako sme si mysleli

Väčšina z nás vie, že čierna káva môže zafarbiť zuby, ale čaj môže mať tiež vplyv na farbu tvojej skloviny. Pretože čaj obsahuje viac trieslovín ako káva, je ešte pravdepodobnejšie, že spôsobí dlhotrvajúce zafarbenie. Vypitie pohára vody po šálke čaju môže pomôcť zmierniť tieto škvrny.

3. Sušené ovocie

10 vecí, ktoré by mohli byť menej zdravé, ako sme si mysleli

Mnoho ľudí nahradí sladkosti sušeným ovocím, ale to môže byť pre tvoje zuby skutočne dosť nebezpečné. Spoločnosti často používajú umelé potravinárske farbivá na zvýšenie príťažlivosti sušeného ovocia, ktoré ti môžu zafarbiť zuby. Sušené ovocie môže tiež znížiť prirodzené vylučovanie slín v ústach. Pretože sliny pomáhajú bojovať proti baktériám, môže to spôsobiť ďalšie zdravotné problémy v ústach.

4. Agávový sirup

veci

Mnoho ľudí, ktorí si uvedomujú zdravie, sa snažia vyhnúť cukru a nejesť veci s obsahom tejto bielej kryštalickej látky. Namiesto toho používajú prírodné sladidlá. Ale agávový sirup je spracovaný sirup a má nebezpečne vysoký obsah fruktózy. Môže to poškodiť tvoju pečeň, pretože z fruktózy sa stáva tuk, ktorý môže zase spôsobiť tukové ochorenie pečene.

5. Nízkokalorické veci

10 Things That Might Be Less Healthy Than We Thought

Viac ako 80% ľudí opäť získa nadváhu, keď skončia s nízkokalorickou stravou a vedci sa domnievajú, že za to môžu nízkokalorické jedlá. Ak pravidelne prijímaš menej kalórií, ako tvoje telo potrebuje, spôsobuje to spomalenie metabolizmu. Pretože tieto diéty majú zvyčajne nízky obsah bielkovín, ovplyvňuje tiež svalové tkanivo. Namiesto obmedzenia kalórií odporúčajú lekári a odborníci jesť dostatok bielkovín a do tréningovej rutiny pridať aj odporové cvičenia.

6. Veci ako proteínový prášok

10 Things That Might Be Less Healthy Than We Thought

Aj keď je pravda, že bielkoviny sú pre tvoju svalovú a telesnú silu nevyhnutné, tlak na pridanie väčšieho množstva bielkovín do tvojich jedál je založený na obyčajnom marketingu. Ak sa zdravo stravuješ, prijímaš z jedál aj dostatok bielkovín. Ale bielkoviny vo forme doplnkov môžu narobiť viac škody ako úžitku. Ak trpíš napríklad neznášanlivosťou laktózy, môže to spôsobiť zažívacie ťažkosti. A o ich dlhodobých účinkoch je len veľmi málo výskumov.

7. Zelená šťava

10 Things That Might Be Less Healthy Than We Thought

Zelený džús, raw šťavy a smoothie sú zdravotným trendom už dlho, ale naozaj neponúkajú toľko zdravotných výhod ako čerstvé ovocie a zelenina. Šťavy obsahujú veľmi málo vlákniny, ktorá je nevyhnutná pre správne trávenie a udržanie zdravej hmotnosti.

8. Potraviny s nízkym obsahom sacharidov

10 Things That Might Be Less Healthy Than We Thought

Lekárski odborníci vyzývajú ľudí, aby sa vyhýbali nízkosacharidovým diétam. Krátenie sacharidov ti síce môže pomôcť rýchlo schudnúť, ale dlhodobý nedostatok sacharidov môže viesť k srdcovo-cievnym ochoreniam. A to už za to naozaj nestojí…

9. Kokosový olej

zdravé veci

Aj keď má kokosový olej mnoho jedinečných vlastností, je lepšie ho považovať za príležitostnú pochúťku. Má tendenciu zvyšovať hladinu cholesterolu a pravdepodobne zvyšuje tiež riziko srdcových chorôb.

10. Bezlepkové výrobky

10 Things That Might Be Less Healthy Than We Thought

Bezlepková strava je nevyhnutná pre ľudí trpiacich celiakiou, ale dobrovoľný prechod na ňu môže poškodiť tvoje zdravie. Mnoho bezlepkových pečených jedál má vysoký obsah kalórií a cukru. A na druhej strane existuje tiež veľa zdravých potravín s lepkom, ktoré telu dodajú základné výživné látky.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen