Tipy a triky

Chudnutie: Osvoj si tieto návyky a bude to hračka!

chudnutie

videní: 1.2K

Účastníci štúdie o dôležitosti stravovacích návykov stratili po 12 týždňoch v priemere 3,1 kg svojej váhy. Najdôležitejšie však je, že znížili riziko cukrovky a srdcových chorôb, chudnutie je len príjemný bonus. Všetci môžeme dodržiavať zdravé stravovacie návyky bez toho, aby sme sa obmedzovali na konkrétny druh jedla. Ako na to?

Vypi 9 pohárov vody denne

Najprv by si mal vypiť pohár vody 30 minút pred prvým jedlom. Jeden výskum, ktorý sa vykonal, ukázal, že toto zlepší chudnutie o 44% za 3 mesiace. Po druhé, odporúča sa vypiť 12 – 13 šálok čistej vody pre mužov a 9 šálok pre ženy za deň. Tento zvyk ťa udrží hydratovaného a pomáha ti zbaviť sa toxínov, ktoré sú našimi nepriateľmi, keď sa snažíte schudnúť. Okrem toho sa cítiš menej hladní.

Neboj sa avokáda.

Čierne fazule, ružičkový kel, avokádo, brokolica, jablká a mrkva majú špeciálnu zložku nazývanú rozpustná vláknina. Nie je to dobré iba na to, aby si zostal vo forme, ale aj pre tvoje zdravie všeobecne. Znižuje to riziko vzniku cukrovky a srdcových chorôb. Štúdia zistila, že pri každých 10 gramov tejto vlákniny navyše v strave, sa telesný tuk zníži o  3,7% . Odporúča sa zjesť 25-38 gramov denne.

Sadnite si smerom od potravín vyložených v reštauráciách

Vyzerá to jednoducho, ale mnohí z nás to pravdepodobne nerobia. Ak sa chystáš sedieť pred chutným koláčom, zvýši sa tvoja túžba mať ho. Je lepšie  sedieť v reštaurácii alebo kaviarni chrbtom k nekonečným radom chutných potravín.

Dostatok vitamínu D.

8 Weight Loss Habits That Beginners Need to Keep in Mind

Slnečné svetlo má pozitívny vplyv na chudnutie. Stáva sa to z dôvodu vitamínu D.  Štúdia ukázala, že u 4 659 žien po dobu 4 rokov sú vyššie hladiny tohto vitamínu spojené s nižším prírastkom na váhe. V prípade, že nemáš dostatok slnečného svetla, môžeš začať brať výživové doplnky.

Maj na obed rôzne jedlá v malom množstve – podporí to chudnutie

Máme sklon strácať záujem o konkrétnu chuť, a preto po konzumácii veľkého jednotvárneho jedla máme stále priestor na dezert. Aby si predišiel prejedaniu, je lepšie mať na obed malé porcie rôznych jedál, aby si si mohol vychutnať rôzne chute. A vždy je lepšie použiť malý tanier . Dobrým príkladom môžu byť turecké raňajky s množstvom malých tanierov a rôznych jedál.

Nepi čaj s mliekom

Niektorí z nás si radšej dajú čaj s mliekom, aby znížili chuť do jedla, ale podľa vedy to nie je dobrý nápad. Vedci tvrdia, že čaj obsahuje vysoké množstvo zlúčenín, ktoré pomáhajú redukovať tuk. Bielkoviny v kravskom mlieku túto schopnosť bojovať proti tuku v čaji rušia . Daj si radšej pohár čaju bez mlieka.

Vidličku polož po každom súste

Vaše telo nemôže okamžite zaregistrovať pocit plnosti. Zvyčajne si to mozog uvedomí až o 20 minút. Je preto potrebné naučiť sa jesť pomaly. Skús položiť vidličku po každom súste. Pomôže to predĺžiť čas jedenia.

Rozdeľ si jedl s niekým iným

Rozdeliť si jedlá s priateľom alebo partnerom je dobrý trik, keď sa snažíš jesť menšie porcie. Stačí objednať jedno jedlo pre vás oboch a požiadať o ďalšie 2 malé taniere. Po absolvovaní hlavného jedla sa nebudeš cítiť previnilo, ak si dáš ešte aj zákusok.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen