TOP 10

TOP10: Čo sa stane, ak prestaneš úplne jesť cukor?

cukor

videní: 1.5K

„Face Sugar“, fúzy nad hornou perou, a dokonca aj neplodnosť  – to sú len niektoré účinky, ktoré sú spojené s konzumáciou zákernej bielej kryštalickej látky, ktorá sa volá cukor. Keď ho dáme preč z našich tanierov a pohárov, nemusí sa z nás stať superhrdina, ale určite to môže zlepšiť náš život a zdravie. A tak sme sa rozhodli zistiť, čo by sa stalo s našimi telami, keby sme aspoň na chvíľu vylúčili zo života cukor. Poďme sa na to spoločne pozrieť.

1. Môžeš ľahšie otehotnieť

Čo sa stane s vašim telom, ak úplne opustíte cukor

Cukor je známy svojou schopnosťou dodávať nám energiu spúšťaním inzulínu v našej krvi. Ale inzulín je veľmi podobný hormónom, ktoré sú zodpovedné za tehotenstvo. Ak skonzumujeme príliš veľa rafinovaného cukru, je v tele toľko inzulínu, že sa zamieňa s hormónmi, ktoré pomáhajú dozrieť vajíčkovým bunkám, takže naše telo začne pracovať na znižovaní hladiny týchto hormónov. Vďaka tomu je v tele menej zrejúcich vajíčok a pre ženu je čoraz ťažšie otehotnieť.

2. Ak obmedzíš cukor, nebudeš taký hladný a tvoje chúťky zmiznú

Čo sa stane s vašim telom, ak úplne opustíte cukor

Pri vstupe do nášho tela ovplyvňuje cukor naše mentálne schopnosti, ako aj našu sebakontrolu. Štúdie ukazujú, že táto látka má návykové účinky na niektoré časti nášho mozgu. Keď ho jeme, zvyšuje sa náš hormón vyvolávajúci hlad a znižuje sa hladina hormónov potláčajúcich hlad. Potom začneme túžiť po kalorickom jedle, ako sú sušienky alebo pizza, a tiež sa zvykneme prejedať.

3. Objem mozgu sa môže zväčšiť a pamäť sa môže zlepšiť

Čo sa stane s vašim telom, ak úplne opustíte cukor

Keď nám náš žalúdok hovorí, aby sme jedli niečo sladké, náš mozog povie „nie“ a tu je dôvod. Štúdie zistili, že aj keď pri konzumácii cukru nepriberáme, náš mozog stále cíti nepohodlie, pretože naše kognitívne funkcie sa môžu spomaliť. Mohli sme mať zhoršenú pamäť a byť pri rozhodovaní slabší. Štúdie tiež zistili , že náš mozog môže v určitých oblastiach stratiť svoj objem a zmenšiť sa.

4. Môžeš prestať pociťovať zmeny nálady a stať sa veselším

What Will Happen to Your Body If You Ditch Sugar Completely

Vedci tvrdia, že konzumácia nadmerného množstva cukrov môže viesť k poruchám nálady a dokonca k depresiám. Diéty s vysokým obsahom rafinovaných cukrov môžu spôsobiť, že úzkosť bude silnejšia a zabráni ľuďom v tom, aby si užívali svoj život so zdravými emóciami. Stáva sa to preto, lebo rafinovaný cukor odvádza vitamín B z nášho tela a to je jeden z hlavných činiteľov zodpovedných za našu náladu. Lekári prekvapivo používajú inzulín na liečbu nielen cukrovky, ale aj depresie, a táto liečba priniesla niekoľko dobrých výsledkov.

5. Môžeš sa vyhnúť syndrómu automatického pivovaru

cukor

Syndróm automatického pivovaru je stav, keď sa jedlo fermentuje v našich črevách a tento proces vyzerá ako varenie piva. Môžeme sa kvôli tomu cítiť dokonca opití, pretože počas tohto procesu sa produkuje etanol a uvoľňuje sa do našej krvi. Všetkým prebieha v črevách kvasenie, ale cukor to zhoršuje a premieňa tento prirodzený proces na sviatok kvasiniek a baktérií.

 

6. Možno sa vyhneš tomu, že budeš mať „cukrovú tvár“

What Will Happen to Your Body If You Ditch Sugar Completely

Keď premýšľame o cukre, často je to spojené s priberaním .  Aj dermatológov však znepokojuje tento „biely nepriateľ“. Oni tvrdia, že cukor vyvoláva hormonálny stres, čo vedie k zlému stavu pleti a má to zvláštne meno – „cukrová tvár“. Prejavuje sa ako sivý odtieň kože, presvetlené obočie, škvrny po celej tvári a tenšia koža.

7. Ak vynecháš zo života cukor, môžeš mať hustejšie vlasy

What Will Happen to Your Body If You Ditch Sugar Completely

Podľa dermatológov môže cukor vyvolať rednutie vlasov a ich vypadávanie. Stáva sa to preto, lebo zvýšená hladina glukózy vyvoláva nerovnomerné hladiny hormónov, ako je inzulín a steroidy, a hormonálna rovnováha sa zmení na horskú dráhu. Vlasová pokožka potom nie je dobre živená a môžeme začať strácať vlasy. Správna strava už možno nebude schopná obnoviť škody, ktoré boli spôsobené, ale môže zabrániť budúcemu vypadávaniu vlasov.

8. Môžeš sa vyhnúť nadmernému ochlpeniu na tvári a tele

What Will Happen to Your Body If You Ditch Sugar Completely

Vedci tvrdia , že keď jeme rafinovaný spracovaný cukor, môžeme čeliť problému nežiaduceho ochlpenia na tele. Cukor vyvoláva zvýšenú hladinu inzulínu v našej krvi, čo zase vyvoláva vyššie hladiny testosterónu. Tento hormón zintenzívňuje rast vlasov a robí ich viac pigmentovanými. Ich nadmerné množstvo môže spôsobiť, že tmavé vlasy dorastú nad našu hornú peru a na brucho.

9. Tvoja pokožka môže začať starnúť pomalšie

cukor

Vedci tvrdia , že cukor nemusí byť iba spúšťačom akné, ale môže aj urýchliť starnutie našej pokožky. Pri príchode do nášho tela sa cukor podieľa na poškodení kolagénu našej pokožky a tento proces sa ešte viac urýchľuje ultrafialovým svetlom. Naša pokožka sa stáva menej elastickou a krehkejšou a má zvýšenú pravdepodobnosť na tvorbu vrások a ochabnutie. Cukor môže tiež potláčať ľudský rastový hormón, ktorý je zodpovedný za náš metabolizmus a zloženie tela a bez tohto hormónu môžeme vyzerať a cítiť sa staršie.

10. Tvoje kosti budú silnejšie

What Will Happen to Your Body If You Ditch Sugar Completely

Existuje rozšírený názor, že soľ robí naše kosti krehkejšími, pretože vylučuje vápnik z nášho tela, pri cikaní. Lekárov ale ešte viac znepokojuje ďalší biely kryštál, ktorý môže byť pre naše kosti ešte horší, a tým je cukor. Nedávny výskum zistil, že sťažuje nášmu telu metabolizáciu vitamínu D a v skutočnosti zbavuje naše kosti vápnika, horčíka a ďalších živín. Môže to viesť k osteoporóze a krehkosti nášho kostného tkaniva.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen