Tipy a triky

Ploštice: Ako zistíš, či sú aj v tvojej posteli?

ploštice

videní: 982

Aj keď ploštice v posteli neprinášajú žiadne infekčné choroby, stále môžu byť nepríjemné a dokonca spôsobiť určité zdravotné problémy. Od fyzických reakcií, ako sú vyrážky alebo alergie, až po psychologické účinky, ako sú úzkosť, stres a nespavosť – tieto dôvody sú viac než dostatočné na to, aby sa ploštice stali nevítanými hosťami v tvojej domácnosti. Ako zistíš, či sa tam už náhodou nenasťahovali?

Svrbiace červené škvrny

Ak máš podráždenie pokožky alebo ak si všimneš malé červené svrbiace škvrny na tvári, rukách, nohách, hrudníku alebo chrbte, je to možný príznak toho, že máš v posteli ploštice. Sú to kusance, ktoré sa môžu neskôr zapáliť a ich škrabanie môže viesť ku krvácaniu a infekcii.

Kusance od ploštíc sa často vyskytujú v zhlukoch, priamych radoch a kľukatých čiarach. Niektorí ľudia však nemusia mať žiadnu fyzickú reakciu na ploštice, takže nebudú mať červené škvrny ani svrbenie.

Krvné alebo hrdzavé zafarbenie

Skontroluj, či na posteli alebo oblečení nemáš červené škvrny. Ak stlačíte chrobáka počas kŕmenia alebo po ňom, zanechá krvné škvrny. Môžeš tiež nájsť hrdzavé škvrny. To sú fekálie ploštíc.

Škvrny môžeš nájsť na svojich prestieradlách, ako aj na miestach, ktoré sú ťažšie dostupné, napríklad matrace či drevené rámy postele. Skontroluj tiež steny a priestor pod tapetu.

 Ploštice zanechávajú pižmový zápach

5 Signs That Show You’ve Got Bed Bugs in Your Home

Posteľné ploštice majú žľazy, ktoré uvoľňujú feromóny, a ak ich je veľa, vôňa môže byť dosť silná a nepríjemná. Ak tvoja miestnosť smrdí ako plesnivé oblečenie alebo zhnité jedlo, určite máš dôvod na obavy.

Ploštice zvliekajú starú kožu

Tieto chrobáčiky, ktoré môžu žiť v tvojej posteli, zhadzujú kožu, keď rastú, takže hľadaj svetlé šupky v tvare chrobáka. Skontroluj si vankúše, švy matraca, stoličky, pohovky a priestor medzi vankúšmi. Skontroluj tiež svoje zásuvky, skrine a oblečenie.

Biele škvrny na nábytku

Ak na svojom nábytku nájdeš biele škvrny, môžu to byť vajíčka alebo zvlečená koža týchto chrobákov. Majú tvar zŕn ryže a majú priesvitnú alebo bielu farbu, niekedy môžu byť aj lesklé.

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen