Tipy a triky

Práčka naozaj kradne tvoje ponožky! Ako to robí?

práčka

videní: 496

Opäť sa to stalo! Vyložil si práčku, vyberieš čistú bielizeň a ponožku nenájdeš, hoci si pamätáš, že si ju dával dovnútra. Na tvojej pamäti nie je nič zlé, iba práčka ti… kradne ponožky. Ako sa ukázalo, ponožky a iné drobné predmety sa môžu jednoducho zaseknúť v častiach práčky a nie je to ojedinelý prípad. Preto nie si vôbec blázon, ak máš pocit, že tvoja pračka ti naozaj ukradla zopár ponožiek.

Ľudia zvyčajne nájdu ponožky v tesniacej gume a odborníci majú vysvetlenie

Nie ste blázon, ak si myslíte, že vám práčka kradne ponožky. Tu je to, čo sa stane

Ak stále strácaš ponožky a máš podozrenie, že počas prania niekde zmiznú, je potrebné najskôr skontrolovať gumové tesnenie, ktoré sa nachádza medzi dvierkami a bubnom práčky. Keď sú dvere práčky zatvorené, toto tesnenie pevne tesní a nenechá uniknúť vodu.

Nie ste blázon, ak si myslíte, že vám práčka kradne ponožky. Tu je to, čo sa stane

Podľa odborníkov sa počas pracieho cyklu môžu ponožky jednoducho zaseknúť medzi gumovým tesnením a kovovou časťou bubna alebo prekĺznuť cez otvor v tesnení.

You Are Not Crazy If You Think the Washing Machine Is Stealing Your Socks. Here’s What Happens

Nakoniec sa vo vnútri práčky nachádzajú ponožky a iné drobné predmety, ktoré unikli z bubna počas prania a môžeš ich nájsť, ak dáš dole kryt práčky, ako je to znázornené na obrázku nižšie. Takže práčka ti naozaj „zožrala ponožky“, avšak máme dobrú správu – dá sa s tým niečo robiť!

Tu je niekoľko riešení, aby práčka už tvoje ponožky nekradla

You Are Not Crazy If You Think the Washing Machine Is Stealing Your Socks. Here’s What Happens

Aby si si nemusel stále vyberať stratenú bielizeň z práčky, môžeš postupovať podľa týchto dvoch jednoduchých krokov odporúčaných odborníkmi:

  • Po vybratí várky bielizne z práčky pravidelne kontroluj gumové tesnenie. Uistite sa, že v ňom nie sú žiadne otvory. Zabráni sa tým tiež úniku vody.
  • Nepreťažuj práčku. Príliš preplnená práčka tlačí bielizeň do všetkých medzier a otvorov.

Ešte jedna nepríjemná vec, ktorú naše práčky rady robia

You Are Not Crazy If You Think the Washing Machine Is Stealing Your Socks. Here’s What Happens

Jesť naše ponožky zjavne nestačí a niekedy naše práčky zastrčia bielizeň do perín, obliečok na vankúše alebo iných veľkých častí odevov. Menšia bielizeň sa počas prania zachytí vo vnútri väčšej a jednoducho sa nemôže dostať von. Našťastie má tento problém celkom ľahké riešenie: pred vložením do práčky jednoducho zapni gombíky na obliečkach alebo zváž vloženie menších vecí do sieťovaného vrecka na bielizeň.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen