Zaujímavosti

10 ľudí, ktorí predstierali svoju vlastnú smrť

10 ľudí, ktorí predstierali svoju vlastnú smrť

videní: 1.0K

Život je vzácny. Nikto z nás nechce zomrieť. Ale vieme ako to tu chodí, jeden deň sme tu a druhý zas nie. Nižšie sú uvedené príbehy 10 ľudí, ktorí nafingovali vlastnú smrť, aby sa dostali zo svojich problémov. Viedla ich k tomu vidina lepšieho a bezproblémového života. Nasledujúce príbehy nie  sú nijako zoradené, jednoducho sú všetky zaujímavé a stoja za spomenutie.

John Stonehouse

John Stonehouse bol politik. Chcel sa dostať zo svojich finančných ťažkostí a žiť nový život so svojou milenkou. Dňa 20. novembra 1974 si išiel John zaplávať na Miami Beach, skadiaľ sa už nevrátil. Jednoducho zmizol. Vyzeralo to tak, že sa utopil alebo ho napadol žralok. Aj napriek tomu, že policajti jeho telo nenašli, pokladali ho za mŕtveho. Po svojej „smrti“ bol presvedčený, že sa mu to podarilo, ale nevedel, že polícia po ňom stále pátra. Chytili ho v auguste 1976, bol usvedčený a odsúdený na sedem rokov väzenia.

John Darwin

John bol učiteľom a dozorcom v meste Hartlepool v Anglicku. Jeho dlh sa vyšplhal do výšky až niekoľko desiatok tisíc libier. So svojou manželkou sa rozhodol tento problém vyriešiť po svojom. 21. marca 2002 šiel John do mora na svojom kanoe, kde následne zmizol a už sa neobjavil. Jeho žena dostala peniaze z poistky, z ktorej vyplatila svoje dlhy a tajne tak spolu začali nový život. Dňa 1. decembra 2007 sa John vrátil na políciu, kde tvrdil, že stratil pamäť. Polícia to začala ihneď preverovať. Následne zistili, že John klame a celý čas žil so svojou ženou.

Chandra Mohan Sharma

Chandra Mohan bol aktivista v Indii, ktorý bojoval proti pozemkovej mafii. Bol nešťastný zo svojho manželského života a navyše mal pomer s dievčaťom zo susedstva. Mohan mal životné poistenie vo výške 300 000 Rs (Indická rupia) a spoločnosť, v ktorej pracoval, bola povinná v prípade Mohanovej smrti vyplatiť jeho rodine 3 600 000 Rs. S pomocou svojej priateľky a brata Mohan nafingoval vlastnú vraždu. Zabil bezdomovca, ktorého telo dal do horiaceho auta. Všetci si tak mysleli, že Mohana zabila mafia. Utiekol do Bangalore, kde žil so svojou priateľkou. Mesiac po incidente ho polícia spoznala vďaka kamerovému záznamu a falošnému telefonátu.

Marcus Schrenker

Marcus bol finančný manažér a mal na krku niekoľko trestných oznámení. Dňa 11. januára 2009 vzlietol so svojím lietadlom z Indiany a namieril si to na Floridu. Lietadlo prepol na autopilota, aby tak mohol pomocou padáku vyskočiť z lietadla. Svoju smrť tak predstieral pádom lietadla. Pristál tak v Alabame, kde pomocou nič netušiacej miestnej polície utiekol preč. Zostal v kempe Quincy, kde ho našiel majiteľ a kvôli podozreniu ho nahlásil miestnej polícii. Policajti ho tu chytili 13. januára 2009.

Alison Matera

Alison sa pripojila ku komunite ľudí, ktorí pravidelne navštevovali kostol. Nevedela, ako im má povedať, že v tejto činnosti už nechce ďalej pokračovať. Rozhodla sa tak predstierať, že má rakovinu. Zbor informovala o svojej chorobe a do kostola neprišla počas celého roka. Sem tam im povedala, ako prebieha jej liečba. Dňa 18. januára 2007 bola pripravená urobiť posledný krok. Zavolala pastorovi, predstierala že je zdravotná sestra a informovala ho o svojej smrti. Príbehu každý uveril, dokonca sa zorganizoval pohreb, na ktorom sa zúčastnila – predstierala, že je svoja sestra. Práve vďaka tomu ju odhalili.

William Grothe

William mal uzatvorenú životnú poistku v hodnote 1 000 000 dolárov. Ak chcel tieto peniaze získať, musel predstierať svoju smrť. Pomáhala mu v tom jeho manželka. Dňa 19. novembra 2008 Williamova manželka nahlásila polícii, že je nezvestný. Keď polícia vykonala domovú prehliadku, našli pozdĺž rieky jeho peňaženku a bundu. William sa poistil ešte tým, že na políciu zavolal a predstieral, že je svoj vrah. Polícia si hlas z tejto nahrávky porovnala s domácimi nahrávkami Williama a zistila zhodu. Odhalili ho a neskôr našli v Missoula Montana. William nebol odsúdený, ale musel uhradiť pokutu vo výške 13 000 dolárov. To boli zároveň aj náklady na jeho hľadanie.

Gandaruban Subramaniam

Subramaniam začal podnikať s prenájmom áut v Singapure. V roku 1987 však prišla pre jeho podnikanie kríza a mal obrovské dlhy. Zo Singapuru utiekol na Srí Lanku, kde vypracoval plán svojej „smrti“. Subramaniam filmoval svoju smrť tým, že zomrel počas prestrelky v občianskej vojne. Zároveň sa mu podarilo získať aj úmrtný list a takmer 250 000 dolárov z poistky. Zhotovil si falošný pas a znova sa oženil za svoju vlastnú ženu. Pomocou tohto falošného pasu navštívil niekoľkokrát Singapur. Polícia ho zatkla práve vďaka falošnému pasu a v roku 2007 ho odsúdili na 3 roky väzenia.

Žena Kennetha Zhangazha

Armádny dôstojník v dôchodku, Kenneth Zhangazha, sa už nemohol pozerať na to, ako jeho rodina hladuje. Kenneth šiel do banky s dokladmi svojej ženy a listom, ktorý potvrdzoval jej smrť. V súlade s politikou mal Kenneth nárok od banky získať 1 000 dolárov. Kým finančník v banke informoval poisťovňu o udalosti, Kenneth ho zastavil so slovami, že klame. Keď sa ho sudca opýtal, že prečo čelí obvineniu z podvodu, on odpovedal: „Ctihodnosť, potreboval som peniaze na nákup jedla“.

Anna Gray

Anna Gray sa zoznámila s istým chlapcom na online zoznamke. Po nejakom čase cítila, že to nie je vzťah pre ňu. Anna sa tento vzťah snažila rozbiť, ale chlapec na to nebol pripravený. Jedného dňa jej napísal, že spolu musia ísť na rande, ešte v ten večer. Anna predstierala, že je svoja sestra a mužovi odpísala, že Anna leží v nemocnici. Vraj jej diagnostikovali vážne ochorenie. Keď chcel chlapec prísť za Annou do nemocnice, vyhlásila, že zomrela. Viac jej už nepísal. Po niekoľkých mesiacoch ju však objavil na inej online zoznamke.

Lord Lucan

Jeho skutočné meno je Richard John Bingham a narodil sa 18. decembra 1934. V noci zo 7. novembra 1974 omylom zabil rodinnú pestúnku, Sandru Rivett, namiesto svojej ženy. Keď si uvedomil, akú chybu urobil, utiekol do domu svojho priateľa, ktorý mu pomohol uveriť, že je nevinný. Lucan nechal svoje vozidlo na pobreží Newhaven a predstieral, že spáchal samovraždu. Nikdy ho nechytili, aj keď ho niekoľko krát videli v Južnej Afrike a na Novom Zélande.

Zdroj: wonderslist
Foto: pixabay

 

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen