Foto

Historické zábery, ktoré vyvolajú smútok aj obdiv zároveň

historické zábery

videní: 2.9K

Zrejme si už videl mnohé historické zábery, tieto sú však plné emócií, ktoré neuvidíš každý deň. Hovoria príbehy, ktoré ťa prinútia vidieť minulosť v inom svetle. Top 10 ti prináša zbierku fotografií, ktoré v učebniciach dejepisu určite neuvidíš.

Rozhovor pápeža Jána Pavla II. so zločincom, ktorý sa ho pokúsil zabiť v roku 1983

historické zábery

Život pápeža Jána Pavla II. sa takmer skončil 13. mája 1981. Mehmet Ali Ağca, člen militantnej fašistickej skupiny Gray Wolves, sa ho pokúsil zabiť. Strelil pápeža do brucha. Okamžite ho chytila a zadržiavala mníška a iní okoloidúci, kým neprišla polícia. Po svojom uzdravení pápež tomuto človeku odpustil a dokonca ho navštívil vo väzení v roku 1983, kde sa rozprávali v súkromí.

Nikto nevie, o čom bol tento rozhovor. Ján Pavol II. Povedal: „To, o čom sme spolu hovorili, bude musieť zostať tajomstvom medzi ním a mnou. Hovoril som s ním ako s bratom, ktorému som odpustil a kto má moju úplnú dôveru. “

Audrey Hepburn a etiópske dievča, 1988

historické zábery

Mnohí si spomínajú na Audrey Hepburn výlučne ako na herečku a elegantnú žena, ale veľmi málo ľudí vie, že bola tiež veľvyslankyňou dobrej vôle UNICEF. Prevzala túto pozíciu, keď skončila svoju hereckú kariéru a venovala zvyšok svojho života zlepšeniu kvality života detí z najchudobnejších krajín.

Navštívila sirotinec v Etiópii, kde sídlilo 500 hladujúcich detí. V imunitnej kampani odišla do Turecka. V Južnej Amerike boli vybudované nové školy a horské komunity získali vodné systémy vďaka jej úsiliu. Poslednú návštevu v Somálsku absolvovala 4 mesiace pred svojou smrťou na rakovinu v roku 1992.

Hepburn bola udelená prezidentská medaila za slobodu ako uznanie za jej spoluprácu s UNICEFom a posmrtne jej bola udelená humanitná cena Jean Hersholt za jej prínos ľudstvu.

Medzinárodný rockový festival v Moskve, 1989

historické zábery

Hudobný festival mieru v Moskve bol jednorazovým stretnutím medzinárodných hard rockových hudobníkov v ZSSR. Nazývali ho aj Ruský Woodstock kvôli obrovskému počtu návštevníkov. Na rozdiel od Woodstocku v Amerike bol festival usporiadaný tak, aby podporoval svetový mier a nadviazal medzinárodnú spoluprácu v boji proti drogovej vojne v Rusku.

historické zábery

Festivalu sa zúčastnili skupiny a hudobníci ako Bon Jovi, Mötley Crüe, Ozzy Osbourne, Cinderella, Skid Row a Gorky Park. Scorpions dokonca napísali novú skladbu pre túto udalosť. Pieseň sa stala svetovo preslávenou a nazývala sa Wind of Change.

Kurt Cobain a jeho rodina na MTV Video Music Awards, 1993

historické zábery

Bohužiaľ, všetci si v dnešnej dobe spomínajú na Kurt Cobain len vďaka jeho piesni Smells Like Teen Spirit a tomu, že bol závislý na drogách. Len veľmi málo ľudí vie, že bojoval za ženy v boji za rovnaké práva, ako aj za práva LGBT.

V knihe, ktorá bola priložená k kompilačnému albumu Incesticide, boli napísané slová: „Ak niekto z vás nenávidí homosexuálov, ľudí rôznych rás alebo ženy z nejakého neznámeho dôvodu, prosíme, urobte nám láskavosť – choďte ďalej svojou cestou a nechajte nás! Nechoďte na naše koncerty a nekupujte naše albumy. “

More kvetov pred Kensingtonským palácom, 1997

historické zábery

Pravdepodobne predpokladáš, že dôvod tohto mora kvetov pred Kensingtonským palácom v roku 1997 bol veľmi smutné. Stalo sa to po smrti princeznej Diany, ktorá bola najobľúbenejšou členkou kráľovskej rodiny medzi britskými ľuďmi a dokonca dostala titul „Princezná ľudu“. Aj keď bola kritizovaná počas jej života, tisíce ľudí ju úprimne milovali a táto fotografia to potvrdzuje.

Zdroj: Brightside | topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen