Zaujímavosti

Dôvody, prečo tvoj pes šteká a ty by si ho nemal trestať

pes

videní: 1.3K

V posledných piatich rokoch podali Newyorčania približne 7 500 sťažností súvisiacich so psami a väčšina z nich bola založená na hluku, ktorý vydáva pes pri štekaní. Pes by mal štekať, takže mať jedného doma a očakávať, že to nebude robiť je absurdné. Ale niekedy sa stáva, že pes šteká príliš a bez zjavného dôvodu. Akonáhle však zistíš dôvod, prečo sa takto správa, môžeš začať pracovať na riešení. Dnes ti pomôžeme zistiť, prečo tvoj psík breše a ty by si ho zato nemal trestať!

Nuda

Rovnako ako ľudia, psy sú tiež spoločenské tvory a radšej trávia čas s niekým. Takže, keď zostanú celý deň osamote, majú tendenciu sa nudiť. Sú to spoločenské zvieratá a bez kontaktu alebo komunikácie sa cítia znudene a začnú štekať. Tento typ štekania je monotónny a spojitý, zvyčajne ti tým nič nechce pes povedať, ale prestane, keď ho niečim zaujmeš.

Dopyt

Ak si vlastníkom psa, možno si už túto skutočnosť všimol a, bohužiaľ, je to jeden z najbežnejších, ale ľahko odbúrateľných dôvodov. Stačí mu dať to, čo chce, mohlo by to byť niečo z prechádzky, nejaká korisť, hračky alebo niečo na jedenie.

Frustrácia

Psy tiež majú problémy s úzkosťou a frustráciou, keď zostanú osamote alebo nedokážu pochopiť určitý hluk alebo akciu. Môžu vykazovať príznaky depresie a deštrukcie. Môžu robiť opakujúce sa veci a pohybovať sa v kruhoch, zatiaľ čo brešú.

Alarm alebo výstraha

Možno si už videl psa reagovať na zvonček alebo zvuk telefónu prichádzajúci z televízora. Okrem toho je skutočne užitočný v situáciách, ako sú požiare, spustený alarm, reakcie na cudzincov atď. V takýchto prípadoch štekajú nonstop pri skákaní. Ak sa chceš vyhnúť takýmto situáciám, musíš vystavovať svojho psa takým stimulom a trénovať ho, aby neštekal v konkrétnych situáciách.

Stres alebo strach

Toto je jeden z najdôležitejších dôvodov štekania, ktorý je potrebné hľadať a je ťažké ho pochopiť. Tieto zvuky psy vydávajú ak majú pocit strachu (strach z opustenia, odlúčenie alebo hrozba), paniky alebo úzkosti (môže to byť z bolesti alebo psychickej situácie) a niekedy predvídajú nebezpečenstvo. Tento druh štekania môže byť  hysterický a niekedy zahŕňa kňučanie. Tento brechot ťa môže najviac dráždiť, ale pamätaj, že psy nie sú takí dobrí ako ľudia, pokiaľ ide o vyjadrenie svojej bolesti.

Pre zábavu

Ak si majiteľom psa, tak toto nie je pre teba nič nové. Určite si si už všimol, že ak sa tvoj pes hrá s inými psami, počas hry štekajú pre zábavu. Brešú tiež pri hre s človekom. Môžu ťa olizovať, krútiť pri tom chvostom alebo hryzkať. Odporúčame však neblázniť sa so psom v blízkosti detí, pretože sa štekotu môžu zľaknúť.

Pozdrav


Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Toby 👑 (@toby_the_setter)

Opäť platí, že ak si majiteľom psov, nie je to pre teba nič nové. Je to, akoby hovorili: “ Hej! Vitaj doma ! “ alebo“ Aký bol tvoj deň? “ Tieto druhy štekotu sú tenké, krátke a súvislé. Zvyčajne po nich nasleduje krútenie chvosta a skákanie.

 Teritoriálny nárok


Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Buddy Da Pug #Rescuepug (@lilmanbuddy)

Psi štekajú na cudzincov, aj keď sú na vodítku, dívajú sa z okna alebo sú za bránou. Ide o ochranný štekot psa, ktorý si nárokuje na svoje územie . To je jedna z tých nenapraviteľných situácií – jediné, čo môžete urobiť, je udržať ich vo vnútri domu a často ich brať k cudzím  ľuďom.

Spôsoby, ako pomôcť s nadmerným štekaním:

  • Kričanie na psa nebude pomáhať, pretože keď kričíš, zvyčajne ich to vyrušuje alebo brešú ešte hlasnejšie.
  • Trénujte svojho psa, aby pochopil slová ako „ticho“ alebo „dosť“. V niektorých prípadoch môžu tieto slová fungovať ako kúzlo, pokiaľ sú psy na to naučené .
  • Ak si pracujúca osoba, ktorá žije len so psom, odporúčame ti, aby ste sa ráno prechádzali alebo sa s ním zahraj niekoľko minút pred odchodom.
  • Ak je pes unavený, je to ticho. Uisti sa, že ho berieš na dosť dlhé prechádzky alebo denne beháva.
  • Trénovať ich pre špecifické situácie, ako napríklad prichádzajúcich poštárov a cudzích ľudí. Potrebujú pochopiť, že pre nich nie sú hrozbou.
  • Nadmerné štekanie môže byť tiež spôsobené fyzickými problémami, ako sú včelie bodnutie, parazity alebo problémy s ústami. Vezmite ho k veterinárovi, ak si všimneš niečo neobvyklé.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen