Zaujímavosti

Skontroluj, či máš zdravé srdce za 30 sekúnd

srdce

videní: 1.1K

Vedel si, že tvoje srdce môže stále biť, aj keď už nie je súčasťou tvojho tela? Tento fakt je naozaj silný. Aby si prežili šťastný život, je dôležité, aby tvoje srdce zostalo zdravé a existuje niekoľko vecí, ktoré môžeš urobiť, aby si sa uistil, že je s ním všetko v poriadku. Dnes ťa naučíme, ako si skontroluješ zdravie svojho srdca za 30 sekúnd.

Prvý krok

Nalej skutočne studenú vodu do nádoby, ktorá je dostatočne veľká na to, aby si so nej zmestil obe ruky. Aby si dosiahol lepšie výsledky, pridaj do vody aj kocky ľadu.

Druhý krok

Daj ruky do ľadovej vody s kockami ľadu na 30 sekúnd. Pokús sa, aby si tento čas odmeral presne. Pomôže ti to zistiť, ako bude tvoja krv reagovať, keď príde do kontaktu s chladom.

Po tomto teste môžu nastať dve rôzne situácie.

Prsty sú začervenané

Ak máš prsty červenej farby, je to dobrá správa. Znamená to, že nemáš žiadne problémy súvisiace s okysličovaním krvi. Tvoje srdce a krvný obeh sú pravdepodobne zdravé.

Prsty sú bledé alebo cyanotické

Ak sú tvoje prsty bledé alebo cyanotické (čo znamená, že majú namodralú farbu), pravdepodobne máš problémy s krvným obehom. Stáva sa to z dôvodu nízkych hladín kyslíka v červených krvinkách alebo z dôvodu problémov s prúdením okysličenej krvi do tvojho tela.

V takom prípade sa môžeš pokúsiť oblasť zohriať alebo masírovať, aby si ju vrátili do normálu. Ak sa tak nestane, je lepšie navštíviť svojho lekára. Mal by si zavolať na číslo 112, ak je modrasté sfarbenie sprevádzané nasledujúcim stavmi:

 • Lapanie po dychu
 • horúčka
 • bolesť hlavy
 • Bolesť v hrudi
 • potenie
 • Necitlivosť v rukách, nohách, rukách, prstoch na rukách alebo na nohách
 • Závraty alebo mdloby

Bonus: Niektoré potraviny, ktoré môžu dostať tvoje srdce do dobrej kondície

 • Cesnak: Znižuje krvný tlak a zmierňuje vazokonstrikciu
 • Horká čokoláda: Normalizuje krvný tlak a bojuje so zápalom
 • Škorica: Bojuje so srdcovými chorobami a aterosklerózou
 • Avokádo: Znižuje hladinu „zlého“ cholesterolu a pomáha vyčistiť tepny

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen