Zaujímavosti

Čo majú zvieratá s nami spoločné? Toto všetko dokážu!

zvieratá

videní: 938

Niektoré zvieratá, podobne ako ľudia, majú svoj vlastný jazyk, ktorým komunikujú. A nielen to, aj zvieratá môžu skutočne cítiť žiarlivosť, smútok alebo osamelosť! Existuje veľa ľudských prejavov, ktoré s nami zdieľajú niektoré druhy v živočíšnej ríši. Tento článok ťa možno prekvapí!

Aj vlky sú osamelé

15 Správanie, ktoré zvieratá a ľudia nevedomky zdieľajú

Cítiť sa osamelý je niečo, čo máme spoločné s vlkmi, ale oni to vyjadrujú trochu inak – svojím vytím. Môže to mať rôzne významy, ale jedným z tých významov, ktoré považujeme za veľmi zaujímavé a ktoré nám pripomínajú samých seba, je to, že ich vytie by mohlo byť jednoducho správou, ktorá hovorí „chýbaš mi“ partnerom, priateľom alebo dokonca vodcom.

Slony sa podobajú ľudským deťom

15 Správanie, ktoré zvieratá a ľudia nevedomky zdieľajú

No, ako sa ukazuje, rovnakým spôsobom, ako si deti rady cmúľajú svoje palce, robia to aj slony, ale namiesto palca používajú svoj vlastný chobot.

Je to správanie, ktoré sa dá väčšinou pozorovať u mladých slonov, ale niekedy, keď sú staršie slony nervózne alebo si niečím nie sú isté, môžu si tiež cmúľať chobot. Niektorí dospelí ľudia to pravdepodobne robia tiež bez toho, aby si to uvedomovali.

Veľryby sú populárnymi spevákmi

15 Správanie, ktoré zvieratá a ľudia nevedomky zdieľajú

Veľryby spievajú a svojím spôsobom sú niektoré veľryby skutočne schopné spievať populárne piesne. Ich hudobná produkcia sa šíri po oceánoch, a hoci sa niekedy ich piesne vyvíjajú, téma zostane nezmenená.

Zvieratá sa môžu zamilovať

15 Behaviors That Animals and Humans Unknowingly Share

Štúdie preukázali, že zvieratá majú hormón, ktorý im umožňuje zamilovať sa. Percento tohto hormónu v krvi stúpa po interakciách s ľuďmi alebo ich zvieracími priateľmi, čo dokazuje, že rovnako ako my, aj oni majú v sebe veľa lásky.

Opice sú schopné navzájom sa rozprávať pomocou bohatej slovnej zásoby

15 Behaviors That Animals and Humans Unknowingly Share

Štúdie preukázali, že cvrlikanie a škriepenie opíc je skutočne bohaté na informácie. Môžu tiež zmeniť význam svojej komunikácie spojením rôznych zvukov. Robia to, keď potrebujú komunikovať so svojimi primátnymi priateľmi o mnohých rôznych hrozbách, napríklad o blížiacej sa konkurenčnej skupine alebo dokonca o spadnutom strome.

Papagáje pomenúvajú svojich potomkov

15 Správanie, ktoré zvieratá a ľudia nevedomky zdieľajú

Aj keď papagáje dávajú svojim potomkom meno, nepodobajú sa nijakému z našich mien. Týždne po narodení papagáje používajú veľmi špecifické „pípanie“ na to, aby sa identifikovali s ostatnými, nielen to, ale tiež sa naučia pípnutia, ktoré zodpovedajú ich súrodencom a rodičom a sú dokonca schopní ich použiť v rozhovore.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen