Zaujímavosti

Toto sú zlozvyky, ktoré postupne ničia tvoj život!

zlozvyky

videní: 2.7K

Hovorí sa, že šťastie je neurčitý termín, pretože každý má svoje vlastné predstavy o tom, čo to je. Ale psychológovia a neurovedci s tým nesúhlasia. Vedia, čo nás uspokojuje a čo nás robí smutnými. Niekedy sa cítime hrozne kvôli každodenným veciam a návykom, ktoré si ani nevšimneme. Preto by sme mali nasledujúce zlozvyky čo najviac eliminovať. Inak hrozí, že časom zničia náš život.

 

Veľa sedíme

zlozvyky

Dnes je sedavý životný štýl bežnou vecou. Nejde len o zlozvyky, v niektorých štýloch práce ide skôr o nutnosť. Vo večerných hodinách potom ideme domov autom alebo verejnou dopravou a usadíme sa doma, kde potom budeme sledovať televíziu alebo chatovať online s priateľmi.

Bez pohybu sa zníži hladina endorfínov a ďalších hormónov zodpovedných za pocit šťastia. Každodenné 30-minútové prechádzky alebo 2 tréningy za týždeň ťa urobia energickejším a spokojnejším bez ohľadu na to, čo sa stane v tvojom živote.

Trávime celý deň v interiéri

zlozvyky

Všetci vieme, že „práca z domu“ nemusí nutne prispievať k šťastiu. Ukázalo sa však, že miesta, ako sú kiná, reštaurácie a iné, ktoré by sme radi navštívili, nám nie vždy umožňujú vychutnať si život naplno.

Ale ak stráviš nejaký čas vonku na neznámom mieste, budeš šťastnejší a tvoje sebavedomie sa zlepší. Psychológovia túto metódu nazývajú „dobrodružnou terapiou“. A stojí za zmienku, že nezáleží na tom, či ideš do inej krajiny alebo do susednej dediny, kde si nikdy nebol, v každom prípade budeš šťastnejší.

Nevenujeme pozornosť tomu, čo sa deje okolo nás

zlozvyky

Je skutočne dôležité nielen venovať pozornosť tomu,  čo robíme, ale aj tomu, ako to robíme. Predstavme si napríklad dve dievčatá. Jedna z nich je nahnevaná, pretože musí upratať svoj dom: radšej by bola v reštaurácii, ale nikto ju nepozval. Ďalšia dievčina práve umýva riad a je rada, že má nejaký čas na to, aby si upratala.

V prvom prípade sa dievča cíti vyčerpané a v druhom prípade sa dievča bude cítiť viac uvoľnene. Naša schopnosť žiť tu a teraz robí náš život zaujímavejší. Eliminujme preto podobné zlozvyky.

Priveľa konzumujeme

zlozvyky

Aby bol náš život zmysluplný, musíme nielen brať, ale aj dávať. Akty láskavosti nás uspokojujú a dávajú nám pocit významnosti.

Tu je niekoľko dobrých správ: dokonca aj tie najmenšie dobré akcie nás môžu rozveseliť. Nákup darčeka, písanie poznámok alebo dokonca maľovanie steny – to sú všetko veci, ktoré nás vedú k presvedčeniu, že v tomto živote máme zmysel a že nás niekto potrebuje.

Izolujeme sa od ostatných

zlozvyky

Dokonca aj vo veku individuality musí každá osoba stále patriť do skupiny. A nielen k najbližším priateľom a rodinným príslušníkom. Aby sme boli skutočne šťastní, musíme sa cítiť prepojení s inými ľuďmi.

Podľa rôznych štúdií táto kvalita pomáha poraziť choroby , znižuje úroveň stresu a zvyšuje dôveru. A nezáleží na tom, do ktorej skupiny patríš: môže to byť futbalový klub, herný klub, čokoľvek.

Nič netvoríme

zlozvyky

Potrebujeme kreatívne koníčky. Nie pre peniaze a slávu, ale pre naše zdravie. Je dokázané, že proces tvorby znižuje úroveň stresu, zlepšuje našu náladu a pomáha nám bojovať proti depresii.

Nezabudni, že tvorivosť nie je len o spievaní a maľovaní, ale môže to byť hocičo, čo si vyžaduje jedinečný prístup. Posaď nejaké kvety, vyber farbu stien, rob domáce práce a zapoj svoju predstavivosť – to je všetko, čo potrebuješ!

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2023 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen