Zaujímavosti

10 šokujúcich lekárskych experimentov, ktoré boli vykonané na ľuďoch

10 šokujúcich lekárskych experimentov

videní: 2.9K

Dejiny skrývajú veľa faktov týkajúcich sa hrôzostrašných a tajných experimentov na ľuďoch, ktoré sa konali „v mene“ medicíny. O niektorých z nich sa verejnosť predsa len dozvedela.

1. Spôsoby, ako „vliezť“ človeku do hlavy

artificial-intelligence-2228610_1280

V 50. – 60. rokoch začala CIA výskumný program pod názvom Projekt MKULTURA. Išlo o pokusy o ovplyvnenie mozgu rôznymi druhmi narkotík a psychotropných látok za účelom nájdenia spôsobu manipulovania s vedomím. Príslušníkom CIA, vojakom, lekárom, prostitútkam a ďalším ľuďom dávali prípravky a skúmali ich reakciu. Títo ľudia ale nevedeli, že sú pokusnými králikmi. Boli tiež zriadené nevestince, kde sa konali skúšky, a výsledky boli natáčané skrytými kamerami pre nasledujúci rozbor. V roku 1973 rozkázal šéf CIA, aby boli zničené všetky dokumenty súvisiace s týmto projektom, preto sa dnes nedajú nájsť bližšie dôkazy týchto hrôzostrašných experimentov.

2. Chirurgické liečenie pomätenosti

womens-1838149_1280

V roku 1907 bol doktor Henry Cotton menovaný primárom psychiatrickej nemocnice v meste Trenton a začal overovať svoju teóriz, ktorá spočívala v tom, že hlavná príčina šialenstva tkvie v lokálnej infekcii. Lekár urobil tisíce chirurgických zákrokov bez súhlasu pacientov. Boli to krvavé a neľútostné operácie. Ľuďom vytrhávali zuby, mandle a odstraňovali vnútorné orgány, ktoré boli podľa lekárovej mienky zdrojom problému. Najviac prekvapuje skutočnosť, že doktor natoľko veril svojej teórii, že ju preveroval aj na sebe a svojej rodine.

3. Hrozné výskumy pôsobenia radiácie

gas-2400340_1280

V roku 1954 boli uskutočnené strašné pokusy na obyvateľoch Marshallových ostrovov v USA. Ľudia boli vystavení pôsobeniu rádioaktívnych zrážok. Išlo o takzvaný Projekt 4.1. Výsledok nebol spočiatku zjavný, no dôsledky prišli po desiatich rokoch. U detí bola zisťovaná rakovina štítnej žľazy a prakticky každý tretí obyvateľ ostrovov trpel rôznymi nádormi.

4. Nie liečenie, ale mučenie

hand-749676_1280

Je dobré, že lekárska veda nestojí na jednom mieste a stále sa rozvíja, lebo staré metódy liečby boli, mierne povedané, nehumánne. Napríklad doktor Walter Johnson liečil v roku 1840 pneumóniu polievaním vriacou vodou. Mnoho mesiacov skúšal túto terapiu na otrokoch. Johnson veľmi podrobne opísal, ako bol jeden dvadsaťpäťročný muž vyzlečený donaha, ako ho uložili na brucho a vyliali mu na chrbát 19 litrov vriacej vody. Potom bolo potrebné opakovať túto procedúru každé 4 hodiny, čo malo podľa lekára obnoviť kapilárny krvný obeh.

5. Skrytá a nebezpečná Severná Kórea

eastern-state-penitentiary-2934199_1280

Severná Kórea je v súčasnosti najuzavretejšia krajina. To dáva priestor na najrôznejšie pokusy (veď predsa sa o nich aj tak nikto nedozvie, alebo nie?). Napríklad, žena, ktorá si odpykala trest v severokórejskej väznici, tvrdí, že väzňov nútili jesť otrávenú kapustu a po dvadsiatich minútach zvracali krv a umierali. Existujú tiež svedectvá toho, že vo väzniciach majú presklenné cely, teda lepšie povedané laboratória, kam dávali celé rodiny a púšťali plyn. Výskumníci pozorovali ich utrpenie.

 

6. Pokus, ktorý vzbudil všeobecné pobúrenie

child-1177891_1280

V roku 1939 vykonal Wendell Johnson so svojou ašpirantkou na Univerzite v Iowe ohavný pokus na sirotách. Deti rozdelili na dve skupiny. Jednu začali chváliť a odmeňovať za plynulú reč, deťom z druhej skupiny, naopak, nadávali a vytýkali logopedické problémy. V dôsledku toho deti, ktoré hovorili normálne, ale boli vystavené negatívnemu vplyvu, získali na celý život poruchu reči. Pre zachovanie dobrej povesti známej univerzity boli výsledky tohto pokusu dlhú dobu utajované a len v roku 2001 sa jej vedenie verejne ospravedlnilo.

7. Pokusy s použitím elektrického prúdu

By Daniel Grohmann - Own work, CC BY-SA 3.0, Link

By Daniel Grohmann – Own workCC BY-SA 3.0Link

Pred viac ako sto rokmi bolo liečenie elektrickým prúdom veľmi populárne. Doktor Robert Bartholow vykonal v roku 1847 unikátny pokus. Jeho pacientka mala vred na hlave. Vred bol taký veľký, že zničil lebečnú kosť a bolo možné vidieť mozog. Doktor sa rozhodol to využiť a vpustil elektrický prúd priamo do orgánu. Pacientka najskôr pocítila úľavu, ale potom upadla do kómy a zomrela.

8. Likvidácia ľudí s inou sexuálnou orientáciou

flag-1184117_1280

V období 1971-1989 sa vo vojenských nemocniciach JAR konal projekt Averzia, ktorý mal za cieľ vykorenenie homosexuality. Pacientov najprv liečili rôznymi prípravkami, ale ak nedošlo k náprave, psychiatri použili radikálnejšie metódy: hormonálnu a šokovú terapiu. Toto ale zanieteným výskumníkom nestačilo a testovacie subjekty boli podrobené chemickej kastrácii, niektorým dokonca zmenili pohlavie.

9. Šokujúci objav Bieleho domu

obama-356133_1280

Za Baracka Obamu založila vláda vyšetrovací výbor, ktorý zistil, že v roku 1946 bol Biely dom darcom výskumníkov, ktorí zámerne nakazili syfilisom 1300 obyvateľov Guatemaly. Pokusy sa konali dva roky. Ich cieľ spočíval v zistení stupňa účinnosti penicilínu v liečení tejto choroby. Výskumníci zaplatili prostitútkam, ktoré nakazili touto chorobou vojakov, väzňov a psychicky chorých. Obete netušili, že majú zdravotný problém. Následkom bola smrť 83 ľudí. Po odtajnení týchto údajov sa Barack Obama osobne ospravedlnil vláde a obyvateľom Guatemaly.

10. Vojenské smrteľné výskumy

Širo Išii

Širo Išii

V dobe čínsko-japonskej a 2. svetovej vojny existoval tajný biologický a chemický vojenský výskumný tím Blok 731. Veliteľom bol Širo Išii, maximálne bezcitný človek, ktorý týral ľudí, konal vivisekcie (pitva živých organizmov), dokonca aj tehotných žien. Vykonával amputácie a zmrazenie končatín, vstrekoval do tela pôvodcu rôznych chorôb. Väzni boli tiež využívaní ako živé terče za účelom vyskúšania zbraní.

Šokujúcou informáciou je, že po skončení vojny získal Išii imunitu od amerických okupačných úradov. Nestrávil ani deň vo väzení a zomrel vo veku 67 rokov na rakovinu hrtana.

Zdroj: Sputnik / topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen