Tipy a triky

5 príznakov, že tvoje pľúca volajú o pomoc

pľúca

videní: 2.2K

Čerstvý vzduch sa dnes stáva zriedkavým, čo znamená, že viac ako kedykoľvek predtým musíme venovať pozornosť našim pľúcam a príznakom, ktoré nám dávajú, keď niečo nie je v poriadku. Ukazuje sa, že niektoré z týchto príznakov sa dajú ľahko určiť. A ak si dáš pozor, môžu ti zachrániť život. Venuj im preto viac pozornosti. Tvoje pľúca ti možno chcú niečo naznačiť.

 

Bolesť chrbta a ramien

5 Signs Your Lungs Are Gasping for Help

Aj keď je uvedená ako zriedkavý príznak , bolesť chrbta, ramien alebo dokonca hrudníka môže naznačovať začiatok rakoviny pľúc, ktorá, ak sa zistí v skorých štádiách, je veľmi dobre liečiteľná. Ak je táto bolesť silnejšia a trvá dlhšie ako obvyklá bolesť chrbta, alebo ak ju prežívaš často, môže byť dobrý nápad ísť k lekárovi.

2. Kašeľ

5 Signs Your Lungs Are Gasping for Help

Kašeľ môže poukazovať na niečo jednoduché, napríklad nachladnutie, ale môže to byť aj príznak chronických chorôb, a preto je dôležité vedieť, ako  rozlíšiť rôzne typy kašľa. Akútny a subakútny kašeľ môžu byť príznakmi rakoviny pľúc, najmä ak sú kombinované s inými príznakmi, ako je vykašliavanie krvi. Ak si budeš všímať rozdiel vo svojom kašli, tvoje pľúca sa ti poďakujú.

3. Dýchavičnosť

5 Signs Your Lungs Are Gasping for Help

Dýchavičnosť je najčastejšie spôsobená srdcovými alebo pľúcnymi chorobami, ako je astma či alergie. Ak zažívaš dýchavičnosť, je dobré zmeniť svoje prostredie a na chvíľu sa pokúsiť dostať von z mesta alebo vyskúšať liečivý pobyt.Ak je tento príznak u teba prítomný pričasto, obráť na svojho lekára.

4. Žlté oči a pokožka (žltačka)

5 Signs Your Lungs Are Gasping for Help

Možno si to nevieš spojiť, žltačka je však veľmi zásadná pre tvoje pľúca. Pretože je to jasný ukazovateľ problémov s pečeňou, ktorý môže byť spôsobený rakovinou pľúc. Žltačka je stav, ktorý spôsobí zožltnutie pokožky. Ovplyvňuje tiež bielu časť tvojho oka, mení ju na bledožltú a pri akútnych chorobách tmavožltú.

5. Nedostatok energie

5 Signs Your Lungs Are Gasping for Help

Každý sa občas cíti unavený, je to normálne. Nedostatok spánku alebo stres môžu byť príčinou únavy, ale ak sa cítiš nezvyčajne unavený veľmi často, kašeľ nezmizne a máš stratu chuti do jedla, môžeš mať základné zdravotné ťažkosti. A do toho môžu byť ľahko zahrnuté aj tvoje pľúca.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen