Tipy a triky

TOP10: Triky, ktoré budeš využívať celý život

triky

videní: 1.8K

Zatiaľ čo celý svet zbožňuje superhrdinov, ktorí zachránia svet bez toho, aby si zničili účes, my ti odporúčame pozrieť sa na bežných ľudí, ktorí sú ešte zaujímavejší a ich triky ťa dostanú. Vedia, ako ťa zachrániť pred neočakávaným kýchnutím uprostred rodinnej večere a dokážu opraviť zlomený zips a navliecť ihlu rýchlejšie, ako dokážeš mrknúť. Toto sú hrdinovia, ktorých skutočne potrebujeme. Ak si osvojíš ich triky, už ťa nič v živote nezaskočí. A možno ich budeš učiť ešte aj svoje vnúčatá.

10. Ak potrebuješ naspäť spojiť zips

Nezabudni, že musíš dole zips nejak uzatvoriť, aby sa znova nerozišiel. Na to môžeš použiť kvapku horúceho lepidla alebo ho zošiť niťou.

9. Ak potrebuješ pinzetu

8. Nenahraditeľné triky! Ak sa dusíš a nikto nie je v tvojom okolí

Daj sa na všetky štyri a nechaj sa spadnúť na hrudník a brucho a zároveň pohybuj rukami a nohami nahor. Táto metóda môže pomôcť vytlačiť vzduch z vnútra a odstrániť predmet, ktorý blokuje dýchacie cesty.

7. Ak je maslo z chladničky príliš tuhé na nanesenie na chlieb

6. Ak sa potrebuješ vyhnúť kýchaniu

Prst pritlač na spodok nosa a hornú peru. Týmto spôsobom aktivuješ špeciálne nervy, ktoré zachytávajú signál, ktorý mozog vysiela, aby ťa prinútil kýchať.

5. Ak sa obávaš, že počas ranného behu môžeš stratiť kľúče alebo telefón

Stačí vložiť gumičku okolo vnútra vrecka, v ktorom máš odložené tieto cennosti.

4. Ak sa potrebuješ zbaviť štikútky

  • Nadýchni sa ústami.
  • Prehltni dvakrát za sebou.
  • Výdych pomaly nosom.

Ak si to urobil správne, môžeš mať ešte chvíľu pocit, akoby si sa chystal štikútať, ale o chvíľu to úplne  zmizne.

3. Ak stále zabudneš, či si zamkol dvere

Pokús sa niečo nahlas povedať alebo niečo urobiť pri zamykaní dverí alebo vykonávaní iných úloh, ktoré sa stali automatickými. Budeš mať na pamäti, že si to povedal a budeš vedieť, že si úlohu splnil. Veríme, že hovoriť alebo robiť niečo vtipné zvýši šance na zapamätanie si akejkoľvek rutinnej úlohy.

2. Ak sa potrebuješ zbaviť upchatého nosa:

Ľahni si na stranu, ktorá je oproti zablokovanej nosovej dierke, a zdvihni hlavu pomocou 2–3 vankúšov. Podľa autora tejto metódy ti podobné triky môžu pomôcť v priebehu niekoľkých sekúnd.

1. Ak sa ti nedarí pri navliekaní nitky do ihly

Aké všemožné triky na navliekanie nitky do ihly poznáš? My ti ukážeme jeden, ktorý je naozaj účinný. Potrebuješ len zubnú kefku.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen