TOP 10

TOP10: Toto sú tie najhoršie bolesti, aké môžeš zažiť

bolesti

videní: 1.1K

Aká je podľa teba najhoršia bolesť, akú môže človek zažiť? Existujú rôzne stupne bolesti a dokonca je bolesť aj merateľná. Máme lekársku tabuľku bolesti, ktorá nám pomôže zostaviť tento rebríček. Samozrejme, je potrebné brať do úvahy, že tolerancia bolesti nie je u každého rovnaká.

 10. Trieska

bolesti

Možno to znie zvláštne, že kúsok drievka je na desiatom mieste najhorších bolestí, no predstav si naozaj veľkú triesku vo svojom prste, ktorá sa zapálila a treba ju vytiahnuť. Ešte stále sa ti to zdá ako malina?

9. Test prostaty

bolesti

Určite poznáš vtip o tom, že pred takýmto zákrokom by ťa mal lekár najprv aspoň pozvať na večeru. Srandy však bokom, ak chce lekár vyšetriť potenciálnu rakovinu prostaty, musí silno stlačiť oblasť, ktorá je najcitlivejšia. Samozrejme, najprv ti povie, aby si sa uvoľnil. Jasné, pán doktor, žiaden problém!

8. Prístroj, ktorý vyvolá bolesti

man-labor-pain

Tento bod sa líši od ostatných tým, že na takýto prístroj ide zvyčajne človek dobrovoľne. Áno, sú to tie diabolské vynálezy, ktoré umožnia mužom cítiť bolesť, ktorú prežíva žena pri pôrode. Teda, aspoň približne.

7. Úder do semenníkov

groin-pain

Ak si to niekedy zažil, už len pri pomyslení na tú bolesť sa chytáš za slabiny. Okrem toho, že to je veľká fyzická bolesť, môže takýto úder poznačiť aj psychické zdravie muža.

6. Úder kolena o roh stola

hitting-a-knee

Keď narazíš kolenom o roh stola, spustia sa asi všetky receptory bolesti, ktoré v tele máš. Ak aj tebe pri pomyslení na túto bolesť tŕpne polovica tela, vieš, o čom vravíme.

5. Zlomenina kosti

broken-bone

Kto zažil, určite nám dá za pravdu. Ľudia túto bolesť opisujú ako hlbokú a natoľko intenzívnu, že sa nemôžu ubrániť slzám. A to ani nehovoríme o napravovaní zlomenín…

4. Obličkové kamene

bolesti

Keď máš obličkový záchvat, nielenže cítiš intenzívnu a neutíchajúcu bolesť v oblasti trupu, ale taktiež je možné, že budeš močiť krv. A to už nie je až taká sranda…

3. Úder do tváre

face-punch

Pokús sa vyhnúť úderu do tváre, ak je to aspoň trochu možné. Okrem fyzickej bolesti a pocitu, že ti horí tvár, to pravdepodobne zabolí aj tvoje ego.

2. Včelie žihadlo

bolesti

Vpich je ešte v pohode, no žihadlo ostáva v rane a vtedy prichádza bolesť, ktorá môže trvať naozaj dlho. A ak je žihadlo v citlivom mieste, môže byť naozaj intenzívna.

1. Pôrod

pregnany-woman-labor-pains

Čo iné si čakal na prvom mieste? Väčšina matiek na túto bolesť zabúda zároveň s prvým pohľadom na svoje dieťa. Avšak to nič nemení na jej intenzite. Tie, ktoré už majú pôrod za sebou s týmto umiestnením určite súhlasia.

Zdroj: List25 topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen