Tipy a triky

Čo sa stane s tvojím telom, ak vyhodíš vankúš?

vankúš

videní: 1.2K

Prvý vankúš, ktorý poznáme, pochádza zo starovekej Mezopotámie. Bol vyrobený z kameňa a mohli si ho dovoliť iba bohatí ľudia. Na rozdiel od starodávnych kamenných vankúšov sú dnes tie, ktoré používame, mäkké a nadýchané a veľa ľudí nemôže spať bez objatia veľkého útulného vankúša. Ale v skutočnosti nemusí byť spánok s vankúšom najlepším spôsobom odpočinku, pretože môže mať vplyv na tvoje telo a náladu.

1. Ak odstrániš z postele vankúš, môže to zabrániť bolesti chrbta

Čo sa môže stať vášmu telu, ak začnete spať bez vankúša

Mnoho vankúšov môže viesť k neprirodzenej polohe na spanie a podpora, ktorú poskytujú, nevydrží dlho. Aj keď vankúš sám o sebe nespôsobí bolesť chrbta, môže zhoršiť mnohé zo základných príznakov. Keď spíš bez vankúša, tvoja chrbtica si môže oddýchnuť a telo je v prirodzenej polohe.

2. Pomáha to zmierniť bolesť krku

Čo sa môže stať vášmu telu, ak začnete spať bez vankúša

Väčšina vankúšov ti nepomôže zaspať v správnej polohe a môže dokonca zhoršiť polohu v spánku. Dlhodobé akékoľvek ohýbanie krku ti  bude nepríjemné a príliš pevné alebo príliš mäkké vankúše môžu viesť k bolestiam krku.

3. Bojuj proti bolestiam hlavy

Čo sa môže stať vášmu telu, ak začnete spať bez vankúša

Ak sa zobúdzaš s bolesťou hlavy alebo máš pocit točenia hlavy, môže za to vankúš. Príliš vysoké vankúše spôsobujú, že sa hlava a krk ohýnajú dopredu a zvyšujú napätie v krčných svaloch. Po prebudení ťa preto môže hlava bolieť.

4. Môže to zmierniť stres

vankúš

Ak ti bude vankúš v noci nepríjemný, môžeš sa budiť. Čím viac porúch spánku máš, tým menej času má tvoje telo na mnoho dôležitých funkcií, ktoré sa počas spánku dejú. Neustály nedostatok spánku môže mať vplyv na náladu a myslenie a spôsobiť, že telo bude počas dňa uvoľňovať viac stresových hormónov.

5. Zabraňuje to vzniku akné na tvári

Čo sa môže stať vášmu telu, ak začnete spať bez vankúša

Tvoja pokožka sa ti poďakuje, že si sa zbavil vankúša. Tvoja tvár je zvyčajne väčšinu času v noci pritlačená na vankúš. Pravdepodobne každý deň neperieš svoj vankúš a zhromažďujú sa na ňom nečistoty, maz a prach. To všetko môže viesť k  vyrážkam , zápalom a predčasným vráskam.

6. Môže to byť dobré pre tvoje vlasy

Čo sa môže stať vášmu telu, ak začnete spať bez vankúša

Ak sa ráno zobúdzaš so suchými a zamotanými vlasmi, možno by si si mal odpustiť vankúš. Keď sa v noci prehadzuješ a otáčaš, tvoje vlasy sa obtierajú o obliečku, a to spôsobuje ich lámanie. Obliečky môžu tiež absorbovať oleje z vlasov a nechať ich tak suché a krehké.

Pamätaj, že tento článok slúži iba na informačné účely. S cieľom získať odborné poradenstvo a diagnostiku navštívte svojho lekára.

Zdroj: Brightside topdesat

b
Komentáre

Sociálne siete

facebook  twitter  google-plus  rss

Odporúčame

HS-logo

TOPdesat.sk copyright © 2022 | Všetky práva vyhradené

Hore

online geldanlagen geldanlagen