Tipy a triky

6 trikov pracieho gélu v domácnosti, na ktoré si ešte neprišiel

pracieho gélu

videní: 485

Čistiaci prostriedok na prádlo dokáže oveľa viac, ako len vyprať oblečenie! Zisti, či by si vedel v domácnosti využiť výhody pracieho gélu aj inde ako v kúpeľni.

Pracie gély sú skvelou alternatívou k iným pracím produktom. Gél na farebné a biele pranie je základným vybavením každej kúpeľne. Môže sa používať na pranie nohavíc, košeli, jemných blúzok a dokonca aj na detské oblečenie. Spravidla má viečko, ktoré sa dá použiť ako praktická odmerka. Gél sa môže naliať priamo do bubna alebo do nádobky – voda vymyje všetok prostriedok a zásuvku dokonale vyčistí. Výhodou umývacích gélov je ich obrovská rozmanitosť. Aké sú teda ďalšie využitia pracieho gélu?

Uvoľňuje odtoky

6 trikov pracieho gélu v domácnosti, na ktoré si ešte neprišiel

Predtým, ako budeš volať inštalatérovi kvôli upchatému drezu, vyskúšaj na uvoľnenie odtoku tento trik. Nalej ¼ šálky pracieho gélu do umývadla a potom pomaly nalej do odtoku liter horúcej vody. Títo dvaja pomocníci spolu spláchnu všetok bordel, ktorý sa tam nahromadil.

Univerzálny čistič

Ak zmiešaš 1/3 šálky bielidla, jeden liter vody a jednu čajovú lyžičku pracieho gélu, vyčistíš každý kút v domácnosti. Funguje neuveriteľne dobre na stenách od ceruziek, kachličkách aj na všetkých iných povrchoch!

Odstraňovač škvŕn na čalúnení

6 trikov pracieho gélu v domácnosti, na ktoré si ešte neprišiel

Ak sa nad tým zamyslíš, má to zmysel. Rovnaké vlastnosti na boj proti škvrnám, ktoré čistia tvoje oblečenie, fungujú aj na čalúnení a kobercoch. Na vlhkú handričku stačí naniesť kúsok gélu a postupne ho do škvrny vpracovať.

Domáca auto-umývačka

Čistiaci prostriedok dokáže s umytím exteriéru auta zázraky, pretože ľahko prerezáva špinu a nečistoty. Nezabudni ho však zriediť, na jedno vedro vody stačí bohato jedna polievková lyžica gélu. Hlavne si ho nepomýľ s práškom, pretože potom by si musel platiť lakérnika!

Čistič podláh

Čistiace enzýmy v pracích prostriedkoch vynikajúco odstraňujú nečistoty z podláh. Naplň vedro na mop horúcou vodou a potom pridaj jednu čajovú lyžičku pracieho prostriedku. Uisti sa, že z mopu vyžmýkaš čo najviac vody, kým začneš – takto sa vyhneš šmuhám na zemi.

Efektívne čistí rošty z trúby na pečenie a grilu

6 trikov pracieho gélu v domácnosti, na ktoré si ešte neprišiel

Ak chceš vyčistiť mastné rošty, vlož ich do vane alebo veľkého koša a naplň ich horúcou vodou, kým nebudú rošty ponorené. Pridaj 3/4 šálky pracieho prostriedku a nechaj ho cez noc odležať. Potom mastnotu a špinu vydrhneš špongiou alebo štetkou s mäkkými štetinami.

Zdroj: rd.com | topdesat

b
Komentáre
Hore

online geldanlagen geldanlagen