TOP 10

TOP10: Psychologické triky, vďaka ktorým získaš zamestnanie

zamestnanie

videní: 2.3K

Schopnosť správne sa prezentovať je dôležitá zručnosť, najmä počas pracovného pohovoru. Je to preto, že náboroví pracovníci nezohľadňujú iba tvoju profesionalitu a skúsenosti, ale aj tvoju úroveň dôvery, to, ako hovoríš a mnoho ďalších vecí. Okrem tvojich schopností však existujú aj niektoré psychologické techniky, ktoré ti  pomôžu získať zamestnanie tvojich snov rýchlejšie a jednoduchšie. 

 Nedohaduj si schôdzky na pondelok alebo piatok.

Psychológovia a skúsení náboroví pracovníci našli ten najlepší čas na pracovný pohovor: utorok od 10:00 do 15:00. V tento deň a v tomto čase máš  najlepšiu šancu urobiť na zamestnávateľa veľký dojem. Pondelok je ťažký deň pre všetkých. V zas piatok už každý premýšľa o víkende. Takže čas, ktorý môže hrať v tvoj prospech, je v polovici týždňa, pokiaľ to nie je veľmi skoro ráno.

Nahé nohy môžu zničiť prvý dojem.

Farba tvojho oblečenia má veľký vplyv na to, ako ťa ostatní vidia. Napríklad, ak máš na sebe modrý alebo hnedý oblek, znamená to, že si vážnym kandidátom na zamestnanie. Jediná farba, ktorá automaticky odpudzuje zamestnávateľov, je oranžová farba. Ale farba nie je jediná vec, ktorú by si mal mať na pamäti. Ženy, nezabúdajte na pančuchy. Prieskumy ukazujú, že taký malý detail je skutočne veľmi dôležitý! Ženy s nahými nohami na pracovných pohovoroch sa považujú za frivolné. A čo podpätky? Opticky vyšší ľudia majú väčšiu šancu uspieť na pohovoroch a dokonca majú v priemere vyšší plat.

Trik s oblečením, ktorý okamžite urobí niekoho ako si ty.

V psychológii existuje pojem známy ako pozitívne posilňovanie  – je to jav,  pri ktorom sa mení pravdepodobnosť výskytu aktov správania na základe ich dôsledkov. Tento efekt môžeš využiť vo svoj prospech.

Posilnenie môže byť veľmi odlišné (napríklad peniaze alebo pochvala), ale pri hľadaní zamestnania budeš potrebovať príťažlivosť podobnosti. Aj ten najprísnejší zamestnávateľ bude podvedome dôverovať uchádzačovi o zamestnanie, ak zistí, že s ním má niečo spoločné , ako sú napríklad koníčky, štýl oblečenia, hudba alebo knihy. Aj keď nie si dokonalým kandidátom, príťažlivosť podobnosti ti získa viac bodov.

Sú slová, ktoré by si na pohovore o zamestnanie nemal povedať.

Niektoré slová sú pre zamestnávateľov ako červené vlajky. Psychológovia dokonca vypracovali špeciálnu štúdiu a zistili, že slová ako „ako“ a váhanie významne znižujú šance na získanie zamestnania. Toto pravidlo však funguje, iba ak je tvoj náborový pracovník starší ako 30 – 40 rokov. Mladší ľudia sú menej vyberaví na slovnú zásobu, ktorú používate.

Úsmev môže zničiť dojem, aj keď si profesionál.

Zamestnávatelia nemajú radi ľudí, ktorí majú veľmi široké úsmevy. Je to čisto psychologické. Osoba, ktorá sa príliš často usmieva, sa považuje za menej serióznu. Jedinou prácou, v ktorej majú smejkovia výhodu, je práca s ľuďmi (napríklad predaj). Vo všetkých ostatných oblastiach chcú zamestnávatelia radšej osobu s vážnou tvárou.

Inteligentný trik pri odpovedaní na otázky zo životopisu.

Vo veľkých spoločnostiach musia náboroví pracovníci robiť veľa pracovných pohovorov a všetky sú rovnaké. Budúci zamestnanci odpovedajú predvídateľne, takže pohovor je príliš plynulý a dokonalý. Nakoniec sú všetci uchádzači o zamestnanie v očiach náborových pracovníkov úplne rovnakí. Ale je tu jedno malé tajomstvo. Zrušte monotónnosť a povedz: „Poviem vám niečo, čo nie je v mojom životopise.“  Táto veta upúta náborového pracovníka a zabezpečí, aby ťa videl v úplne inom svetle.

Špeciálna technika na rozhovor vám prinesie privilégiá.

Všetkým ľuďom sa to páči, keď im niekto pozorne načúva. Zamestnávatelia nie sú výnimkou. Psychológovia odporúčajú používať techniku ​​zvanú reflexné počúvanie . Je to komunikačná stratégia, ktorá pozostáva z 3 krokov: opakovanie, súhlas a pridanie. Nemôžeš len počúvať a prikývnuť, musíš dať osobe vedieť, že si porozumel informáciám. Nižšie je uvedený príklad.

Fotografia na životopise musí byť trochu provokatívna.

Ženy, ktoré majú zaujímavú životopisnú fotografiu, dostanú prácu 19-krát častejšie. Samozrejme, netreba zachádzať príliš ďaleko. Ak si však zamestnávateľ musí vybrať medzi ženou, ktorá má zapnuté gombíky až po krk a ženou s jemným výstrihom, pravdepodobne si  vyberie druhú. A nezáleží na tom, o akú pozíciu sa uchádzaš: toto pravidlo funguje vo všetkých profesiách, od účtovníctva až po predaj.

Na tvári je oblasť, ktorá priťahuje pozornosť.

Pri rozhovore a nejakou osobou sa stále podvedome sústreďujeme na trojuholník „očí, nosa a pier“. Uvoľnené tvárové svaly a kúsok make-upu nebudú priťahovať všetku pozornosť na túto oblasť, zatiaľ čo zamračenie alebo nosenie príliš veľa make-upu spôsobí, že si na pohovore o zamestnanie nebudú všímať nič iné ako tento trojuholník. Nechaj zamestnávateľa, aby si zapamätal na tebe viac, ako len túto oblasť.

Výsledok pohovoru ovplyvňuje aj to, čo robíš počas čakania na pohovor.

Počas pracovného pohovoru záleží na každej maličkosti: sledujú ťa, aj keď čakáš na začatie pohovoru. Odborní náborári neodporúčajú telefonovať ani piť kávu. Nikdy nevieš, kedy sa objaví náborový pracovní. Je lepšie mať voľnú pravú ruku, aby si mohol pohotovo reagovať na podanie ruky. Počas čakania sa môžeš porozprávať so sekretárkou alebo si prečítať nejaký časopis.

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen