Zaujímavosti

Historické fotografie, ktoré nám v škole nikdy neukázali

historické fotografie

videní: 5.4K

Tieto historické fotografie ti v škole nikdy neukázali a možno by zmenili tvoj pohľad na dejiny. Vnímať situácie, udalosti alebo osobnosti inými očami môže byť obohacujúce a zaujímavé.

Sme zvyknutí vnímať známe historické osobnosti a dokonca aj udalosti v konkrétnom veku alebo počas určitého obdobia, keď sa stali slávnymi. Pokiaľ ide o renomovaných ľudí, je ťažké uveriť, že boli kedysi mladí (alebo naopak starí), že boli obklopení triviálnymi vecami alebo hviezdili aj v inej profesii.

TOPdesať ti ukáže prekvapujúce historické fotografie, ktoré zobrazujú známych ľudí alebo udalosti. Pozri sa na ne z úplne iného uhla pohľadu.

1. Poznáš tohto chlapca? Áno, je to pápež František

historické fotografiehistorické fotografie

2. Herec Bruce Lee a jeho syn Brandon Lee mali rovnaký osud

Obaja herci zomreli počas natáčania filmov. U Brucea bol osudný film Hra smrti, u jeho syna film Vrana.

historické fotografie

3. Toto sú najviac nadané deti Pabla Picassa

Toto sú jeho najmladšie deti: Claude a Paloma Picassoví. Rovnako temperamentné ako ich otec. Claude teraz stojí na čele správy Picassa a excentrická Paloma je slávna šperkárka a vedie vlastné parfumové impérium.

historické fotografie

4. Starý Charlie Chaplin

Už si niekedy rozmýšľal, ako vyzeral Chrlie Chaplin, keď zostárol? Na tejto fotografii to uvidíš. Tak čo, podobá sa?

historické fotografie

5. Mladá Matka Tereza

Vieš si predstaviť Matku Terezu ako mladé dievča? Top10 ti ju ukáže. Na prvej fotke je 18 ročná Macedónka, ktorú všetci poznáme ako Matku Terezu. Na druhej fotografii má len 13 rokov a stále sa volá Anjezë Gonxhe Bojaxhiu. Pózuje so sestrou (vľavo) v tradičných macedónskych krojoch.

historické fotografiehistorické fotografie

6. Vladimír Lenin

Fotka, keď bol Lenin ešte chlapec a jeho posledná fotografia. Je ťažké si predstaviť, že to je jedna a tá istá osoba.

historické fotografie

7. Albert Einstein

Mladý génius Einstein v partii svojich priateľov.

historické fotografie

8. Walt Disney maľuje svojho Mickey Mousea

historické fotografie

9. 26-ročný Muhammad Ali na obálke Esquire

historické fotografie

10. Veľkolepá Coco Chanel v roku 1910 a v roku 1957

historické fotografie

11. Adolf Hitler

Na prvej fotografii môžeš vidieť, ako vyzeral 34-ročný Hitler a 24-ročný Stalin. Hitler najprv nosil podobné fúzy ako stalin. Neskôr mu vraj bolo nariadené, aby svoje fúzy upravil, lebo nemohol nosiť plynovú masku. Chceš vedieť, ako vyzeral Hitler v 24 rokoch s pôvodnými fúzami?

historické fotografiehistorické fotografie

Hitlerova úloha v prvej svetovej vojne nebola ani zďaleka taká dôležitá ako v tej druhej. Bol obyčajným vojakom s vtipnými fúzami. Jeho kolegovia však o ňom rozprávali ako o vynikajúcom a statočnom vojakovi. V októbri 1918 bol dočasne oslepený britským plynovým granátom a hospitalizovaný. Počas pobytu v nemocnici sa Hitler dozvedel o porážke Nemecka. Bol to pre neho obrovský šok. A vieš, čo sa stalo ďalej…

12. Arménska genocída

Táto fotografia vznikla za účelom pozdvihnúť vedomie o arménskej genocíde. O pôvode fotografie sa stále polemizuje. Jednou z verzií je, že tento záber spolu s niekoľkými ďalšími boli vyrobené hneď po skončení prvej svetovej vojny, aby sa získali finančné prostriedky na pomoc pozostalým z genocídy v Arménsku. Táto fotografia zobrazuje tureckého úradníka, ktorý provokuje arménske deti s chlebom.

historické fotografie

13. Hirošima

6. augusta 1945 americká armáda spustila atómovú bombu na Hirošimu, čím ukončila vojnu proti Japonsku. Celé mesto bolo zničené, tisíce ľudí bolo zabitých a tí, ktorí prežili, trpeli rôznymi zraneniami.

…6 rokov neskôr. Takto vyzerá muž, ktorého zasiahla atómová bomba v Hirošime po šiestich rokoch.

historické fotografie

Zdroj: brightside / topdesat

b
Komentáre
Hore
// Infinite Scroll $('.infinite-content').infinitescroll({ navSelector: ".nav-links", nextSelector: ".nav-links a:first", itemSelector: ".infinite-post", loading: { msgText: "Načítavajú sa nové články...", finishedMsg: "Ľutujeme, nie sú ďalšie články" }, errorCallback: function(){ $(".inf-more-but").css("display", "none") } }); $(window).unbind('.infscr'); $(".inf-more-but").click(function(){ $('.infinite-content').infinitescroll('retrieve'); return false; }); $(window).load(function(){ if ($('.nav-links a').length) { $('.inf-more-but').css('display','inline-block'); } else { $('.inf-more-but').css('display','none'); } }); $(window).load(function() { // The slider being synced must be initialized first $('.post-gallery-bot').flexslider({ animation: "slide", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, itemWidth: 80, itemMargin: 10, asNavFor: '.post-gallery-top' }); $('.post-gallery-top').flexslider({ animation: "fade", controlNav: false, animationLoop: true, slideshow: false, prevText: "<", nextText: ">", sync: ".post-gallery-bot" }); }); });

online geldanlagen geldanlagen